Čistička vzduchu vás zbaví bolesti hlavy i podzimní únavy

Moderní život sebou přináší více negativního, než toho pozitivního. Jedním z nich je velké množství prachu, plísní, alegenů ve vzduchu, který dýcháme. To sebou přináší značné komplikace především alergikům, ale i dětem. Je tedy nejvyšší čas k nákupu čističky vzduchu.

Chcete dýchat kvalitnější vzduch u vás doma? Účinným pomocníkem je čistička vzduchu. Pokud jste alergik, máte sníženou obranyschopnost nebo třeba bydlíte v prašné lokalitě, účinnost čističky se tak odrazí na vašem zdraví. Čistička zlepší kvalitu vzduchu, který dýcháte, a to posílí imunitu. Naopak, pokud je organismus zatížen nečistotami, dochází k jejímu oslabení. Čistý vzduch u alergiků zmenší dýchací potíže, zato zdraví lidé pak často pocítí menší náchylnost k bolestem hlavy nebo podzimní únavě.

V hlavní roli filtr 

Velkou roli při výběru čističky vzduchu hraje kvalita filtrů, rychlost čištění a informace o maximální velikosti místnosti, kterou pročistí. Nejnovější čističky vzduchu jsou vybaveny třívrstvým systémem filtrace a technologií monitorování kvality vzduchu v reálném čase. V případě, že ve vzduchu dojde k navýšení koncentrace škodlivin, čistička automaticky svůj výkon zvýší. 

Výběr filtrů je veliký, různé přístroje používají jiné metody zadržování alergenních částic. Řeč je o HEPA filtrech, které jsou označovány číslem udávajícím jejich účinnost dle výkonnosti: například HEPA 10 zachytí 85 procent částic o velikosti přesahující 0,05 µm, ale HEPA 13 už zastaví celých 99,97 procent částic nad velikost 0,01 µm. 

Inteligentní detekce úrovně znečištění v místnosti díky senzorům částic a kontrolkám úrovně kvality vzduchu. Tím je vybavena čistička vzduchu Rowenta PU3030F0 Pure Air, která nabízí tři vysoce účinné úrovně filtrace pro čistější vzduch: předfiltr (vlasy a prach), filtr s aktivním uhlím (kouř, pachy a tekuté organické látky), filtr Allergy+ (drobné částice, pyl, alergeny ze zvířat, roztoči, plísně, bakterie a viry). 

Kompaktní čistička vzduchu Rowenta PU3030F0 Pure Air je vybavena trojúrovňovým filtračním systémem, který zachytí až 99,99 % alergenů a prachových částic v místnosti za pouhých 6 minut.

Domácí čistička disponuje praktickými funkcemi, jako jsou časovač pro automatické vypnutí, odložený start až o 8 hodin a kontrolky potřebné výměny filtru, aby byl váš vzduch stále čistý.

Jaký výkon potřebujete

Nevíte li si rady, jak výkonnou čističku potřebujete, pak stačí, když vynásobíte výšku, šířku a hloubku v metrech místnosti a výsledek vynásobíte třemi a v případě alergiků čtyřmi. Získáte tak potřebný minimální výkon v metrech krychlových za hodinu. Chcete-li mít čističku vzduchu v ložnici, věnujte pozornost i hluku.

and

Místo pro nejlepší výkon

Čističku byste měli používat v uzavřeném prostoru. Vhodné umístění je doprostřed místnosti, právě tak může vzduch dobře cirkulovat. Přistroj nasměřujte tak, aby výstup čistého vzduchu směřoval do nejpoužívanější části interiéru. 

Čistička vzduchu Rowenta je vybavena automatickým denním režimem, který reguluje stupeň rychlosti podle kvality vzduchu v rozmezí 1 – 5. V nočním režimu je regulace snížena na stupně 1 – 2, aby čistička nenarušovala váš klidný spánek.

Čištění vzduchu je běh na dlouhou trať. V případě, že zapnete přístroj na méně než hodinu, nebude to mít téměř žádný efekt. Ideální je mít čističku v chodu po celou dobu, co budete vy nebo vaši blízcí v místnosti. A nebojte se, celodenní zapnutí čističky vás finančně nezruinuje. Chytřejší čističky navíc používají senzor, který pravidelně monitoruje kvalitu vzduchu a podle ní přizpůsobí výkon.