Čistá pleť krok za krokem: Naučte se správné péči i vy!

Storyblocks

Není žádným tajemstvým, že čištění pleti je nejdůležitější součástí každodenní péče. Pokud chcete mít tedy dokonale krásnou pleť, bez kvalitního čištění to nepůjde. Jak tedy o svou pleť teď v létě správně pečovat?

Bez pravidelného čištění pleti to prostě nepůjde. Je už na vás, zda zvolíte pleťovou micelární vodu, čistící gel nebo pěnu. Důžetité je svou pleť ráno a večer důkladně očistit od make-upu, potu a dalších nečistot. Momentálně zažíváme opravdu parné léto a tak se nebojte sáhnout počistícím ubrousku i v průběhu dne. Navíc pleť skutečně pravidelně a dostatečně hydratujte a to z venku i ze vnitř. Teprve na správně vyčištěnou pleť pak můžete nanášet krémy, masky a všelijaké další zkrášlovadla.

Čištění pleti kartáčem
Čistící kartáče příjemně promasírují a prokrví obličej.

Jak ve 3 krocích správně vyčistit pleť?

  1. Nikdy nezapomínejte na oči

Vyčistit si pleť je jedna věc, odpočinout si ovšem musí i oči a oční okolí. Horkem můžou být oči nateklé a tak je v těchto horkých dnech moc nezatěžujme. Večer můžeme oči osvěžit plátky okurek, nebo chladivou oční maskou.

2. Ranní a večerní čištění je odlišné

Večer je potřeba čištění věnovat více času než ráno. Ideálně by se pleť měla vyčistit jak čistou vodou, tak čistícím přípravkem a dále dočistit mazážním kartáčkem. Pokud nemáme kartáč, nevadí, rozhodně ovšem večer pleť čistíme ve více krocích. Ráno pak stačí přejet tampónkem s micelárkou a dále pokračovat s krémem.

3. Jednotýdenní odměna

Pokud chceme mít pleť skutečne čistou, věnujme jí jednou za týden pozornost a čas. Peeling skvěle dočistí, to co čistítí přípravky v průběhu týdne nezvládly. Navíc díky peelingu se zbavíme odumřelých částí a získáme tak na dotyk hebkou tvář.

Zajímavá novinka pro vás…

Na trhu je bezpochyby tisíce produktů na čištění pleti a každé z nás bude vyhovovat jiný. Každá z nás máme totiž jiný typ pleti a jiné potřeby. Naše redakce ovšem přichází se zajímavým tipem, který rozhodně stojí za zkoušku. O co jde?

Čistící pěna tak nahrazuje čisticí mléka nebo odličovací oleje. Je vhodná pro péči o pleť +35, +55 a pro citlivou pleť
Čistící pěna tak nahrazuje čisticí mléka nebo odličovací oleje. Je vhodná pro péči o pleť +35, +55 a pro citlivou pleť

SynCare přichází s novinkou, micelární čistící pěnou s rozmarýnovým olejem. Asi přemýšlíte v čem je tento produkt jiný a proč ho máte zkoušet. Pokud chcete mít z každodenního odlíčení skutečný rituál, jde o produkt přímo pro vás. Díky nadýchané textuře, uklidňující vůni a příjemnému zklidnění a osvěžení je tato novinkou opravdovým požitkem každého dne. Navíc čistící pěna šetrně pleť vyčistí a dopřeje jí tak příjemnou relaxaci.

Nazapomínejte tedy rozhodně na čištění, hydrataci a osvěžení. V těchto horkých dnech, ale i jindy vám to vaše pleť náležitě vrátí.