FACESTARBydleníChytrá domácnost odteď ještě chytřejší. Lidl představuje Smart Home

Chytrá domácnost odteď ještě chytřejší. Lidl představuje Smart Home

Aktuální nabídka v Lidlu potěší všechny, kdo si chtějí svůj domov zabezpečit a zároveň vybavit chytře. Přichází totiž s konceptem Smart Home. Na lidl-shop.cz jsou tak k dostání inteligentní osvětlení, LED žárovky a další chytré příslušenství v podobě senzorů pohybu nebo dveřního a okenního senzoru.

zdroj: Lidl-online

Zařízení Lidl Home je možné ovládat prostřednictvím aplikace, dálkového ovladače, nebo hlasovými pokyny. Aplikace umožňuje ovládat celé místnosti a uživatelé tak mohou například rozsvítit a zhasnout všechna světla najednou nebo změnit intenzitu či barvu osvětlení. Navolit lze také oblíbený režim, který zpříjemní atmosféru při filmovém večeru i posezení s přáteli.

Hlasový asistent

K dispozici je samozřejmě také dálkové ovládání, ke kterému lze pomocí aplikace přiřadit až 25 světel. Hlasové ovládání pak umožňuje nastavovat osvětlení hlasovými pokyny v angličtině nebo dalších světových jazycích.

Kromě komfortu přináší koncept Smart Home také větší bezpečnost. V nabídce je například dveřní a okenní senzor, který detekuje otevírání a zavírání oken a dveří a v případě neoprávněné manipulace spustí alarm. Jako výstražné zařízení lze použít také senzor pohybu, který rozpoznává pohyb pomocí infračerveného senzoru a rovněž disponuje alarmem, stejně dobře může ale posloužit i pro ovládání osvětlení.

Kompatibilní díky ZigBee

Všechny výrobky jsou pak typické svou jednoduchou instalací a ovládáním a jsou kompatibilní díky platformě ZigBee se systémy jiných výrobců, kupříkladu Philips Hue nebo Osram Lightify. V neposlední řadě jsou také šetrné k životnímu prostředí.

Koncept Smart Home navíc není jednorázovou kampaní.  V příštím roce se tak můžete těšit postupně  na další přírůstky v podobě videozvonku, kamery, termostatu, Wi-Fi routeru nebo smart topení.

Věděli jste, že
Zigbee 3.0 je bezdrátová technologie, která se v mnoha ohledech podobá třeba technologii Bluetooth. Díky ní můžeme pomocí telefonu ovládat svou chytrou domácnost a to od zapnutí zásuvky přes upravení barvy světla až po ovládání žaluzií. Funguje až do vzdálenosti 75 metrů a díky své kompatibilitě můžete propojit více zařízení a to i od různých výrobců.

Související články