FACESTARŽivotní stylCHYSTÁTE SE NA JARNÍ ÚKLID? KTEŘÍ CHYTŘÍ POMOCNÍCI VÁM POMOHOU UŠETŘIT ČAS...

CHYSTÁTE SE NA JARNÍ ÚKLID? KTEŘÍ CHYTŘÍ POMOCNÍCI VÁM POMOHOU UŠETŘIT ČAS A NÁMAHU?

Podlahy

Podlahy

Vytírání podlahy hadrem je sice činnost, při které spálíte nemálo kalorií, kterou si ale můžete usnadnit použitím mopu. Navíc právě mop může zajet i tam, kam se ruka s hadrem nedostane. Právě na tato místa bychom se během jarního úklidu měli totiž zaměřit. Mopy se vyrábějí rotační, parní, či ždímací, pro dobrý úklid vám ale postačí zcela běžný mop či ten s teleskopickou rukojetí. V základní verzi si můžete vybrat z plochého mopu, který za chvilku setře celkem velkou část podlahy, nebo s třásněmi, který se zase dostane i na těžko dostupná místa.

Koberce

Právě v kobercích se mohou skrývat mnohé nečistoty. Máte domácího mazlíčka? Právě vám pomůže nejlépe skutečně výkonný vysavač, díky kterému se zbavíte chlupů, ale také roztočů, které způsobují mnohé alergie. Jak si takový výkonný vysavač vybrat? Ujistěte se, že má vysavač HEPA filtr a UV-C lampu, jako např. vysavač Atocare. S takovým vysavačem můžete navíc čistit i lůžka, pohovky, závěsy ale i plyšové hračky. Vysavač lze použít i na podlahy a zabránit tak víření prachu.

Okna

Ještě před mytím zkuste i na okna použít vysavač. Prach se totiž dostane do všech možných škvír a při dalším čištění byste ho mohli rozmazat. Žaluzie setřete prachovkou a mokrým ručníkem. Pokud se nemůžete zbavit zaschlých kapek na okenních tabulích, zkuste černý čaj, nebo octovou vodu. Pořiďte si gumovou stěrku s výsuvnou tyčí, díky které okna jednak perfektně zbavíte čmouh a dále nebudete muset lézt po výškách.

Oblečení

Oblečení, které jste nosili v zimě, dejte vyčistit, či jej vyperte a dobře uskladněte, nezapomeňte na ochranu proti molům! Ideální jsou vakuované vaky, které oblečení perfektně chrání a šetří místo. Do vaků uložíte oblečení, plyšáky, peřiny a poté pomocí vysavače snadno „sfouknete“. Oblečení, kterého jste si již do sytosti užili, nebo je poněkud „jeté“ odneste do kontejnerů na oblečení, což je nejlepší způsob, jak se ho můžete zbavit a ekologicky jej recyklovat! 

Související články