FACESTARŽivotní stylCHYSTÁTE SE NA HORY? NA TYTO ČTYŘI VĚCI BYSTE PŘED ODJEZDEM ROZHODNĚ...

CHYSTÁTE SE NA HORY? NA TYTO ČTYŘI VĚCI BYSTE PŘED ODJEZDEM ROZHODNĚ NEMĚLI ZAPOMENOUT!

1. Myslete na svou pleť

1. Myslete na svou pleť

I když problémy s pletí nemusí být tak závažné, aby vám úplně zabránily v zimních radovánkách, dokážou přesto velmi potrápit. Chladné zimní počasí má na pleť nepříznivý vliv. Vaše pokožka se snadno vysuší, zčervená, a dokonce může popraskat. Určitě si tedy nezapomeňte zabalit vhodný krém a balzám na rty. Rozpraskané rty totiž taky nejsou nic příjemného.

V zimě bychom měli zvolit mastnější a výživnější krém než v létě, kdy pokožka tak velkou ochranu nepotřebuje. Také se chraňte před nepříznivými účinky slunečního záření a myslet na to, že na sněhu je riziko ještě vyšší, protože odráží až 80 % UV záření. Proto byste měli používat krém s UV filtrem.

2. Předejděte zánětu močových cest

Při zimních sportech hrozí nejen riziko nachlazení, ale také zánětu močových cest, který bývá velmi nepříjemný. Výbornou prevencí jsou brusinky, které také pomůžou při prvních příznacích ulevit od potíží. Také nezapomeňte na kvalitní spodní prádlo, které vás ochrání před chladem i před bakteriemi. Před odjezdem posilujte imunitu – dopřávejte si např. potraviny s vysokým obsahem vitaminu C.

3. Ulevte kloubům

Klouby dostávají zabrat při každém sportu. Při zimních sportech nejvíce trpí kolena. Abyste se vyhnuli bolestem a mohli si lyžování a další zimní radovánky naplno užívat, dodávejte svému tělu kolagen. Kolagen je bílkovina rozpustná ve vodě, která tvoří základ pojivových tkání – chrupavek, vaziv a kostí. Přirozeně je obsažen v mase (např. v hovězí kližce), kůži a živočišné želatině. Na trhu existuje také mnoho potravinových doplňků s obsahem kolagenu a dalších důležitých látek. Kolagen lze užívat i v čisté podobě.

4. Chraňte si hlavu a páteř

K úrazu může na horách dojít kdykoli. Ať jste zkušený lyžař, nebo začátečník, vždy se můžete dostat do situace, která skončí zraněním. Nepodceňujte tedy riziko a raději si před odjezdem zabalte ochranné pomůcky, jako je lyžařská helma, která vám ochrání hlavu, a chránič páteře (tzv. páteřák). Můžete si tak zachránit život i dobré zdraví a schopnost dalšího pohybu.

 

and

Související články