FACESTARŽivotní stylCHRAŇ SE PŘED NOVÝMI VIRY! JSOU ZÁKEŘNĚJŠÍ A MŮŽOU NAVŽDY VŠECHNO ZNIČIT!

CHRAŇ SE PŘED NOVÝMI VIRY! JSOU ZÁKEŘNĚJŠÍ A MŮŽOU NAVŽDY VŠECHNO ZNIČIT!

Zabezpečení a ochranu soukromí by rozhodně žádný uživatel internetu neměl podceňovat. Pokud budeme neopatrní, budou se naše citlivá data šířit do světa ke každému, kdo by je rád zneužil.

Zabezpečení a ochranu soukromí by rozhodně žádný uživatel internetu neměl podceňovat. Pokud budeme neopatrní, budou se naše citlivá data šířit do světa ke každému, kdo by je rád zneužil.

Co všechno je třeba chránit?

Antivirus blokuje škodlivé programy, jako jsou viry, spyware a jiný malware. Dále je důležitá ochrana před škodlivými odkazy v sociálních sítích, bezpečné odstraňování souborů, aby se k nim nikdo nepovolaný nemohl dostat, ochrana e-mailu, která varuje před nebezpečnými přílohami, webový štít, který chrání před stahováním škodlivých souborů, antispam, který blokuje spam a podvodné e-maily a firewall, který chrání před hackery. Podobnou ochranu dnes však potřebují i naše mobilní zařízení. Zde se navíc ještě hodí ochrana proti krádeži (najde ztracené zařízení a uzamkne je nebo z něj vymaže data), blokování hovorů, aby nás neobtěžovaly nevyžádané telefonáty, záloha aplikací na kartu SD, zámek aplikací pomocí hesla, fotopast, pomocí níž snadno zjistíte, kdo se vám do vašeho zařízení snaží dostat, zámek (uzamkne zařízení v případě výměny SIM karty) a blokování reklam v aplikacích.

Všechny tyto funkce poskytuje společnost AVG, která se o naši bezpečnost stará již od roku 1991. Nyní, v roce 2014 má již 182 milionů aktivních uživatelů. Své služby a software neustále vylepšuje a aktualizuje. S pomocí AVG Internet Security nyní ještě lépe a dříve odhalíte škodlivé programy. AVG AntiVirus pro Android zaručuje veškerou výše popsanou ochranu, a to jak na tabletech, tak na mobilních telefonech.

AVG dále nabízí bezpečné čištění počítačů i mobilních zařízení. Nové funkce obsahuje AVG PC TuneUp a AVG Cleaner pro Android. Neměli bychom zapomínat ani na zabezpečení sociálních sítí. Přehledné a snadné nastavení zabezpečení největších sociálních sítí, jako je Facebook, Google+, LinkedIn a Twitter, přináší AVG PrivacyFix.

Pro Českou republiku se též připravuje aplikace AVG Zen. Ta umožní snadnou a rychlou kontrolu všech zařízení (např. mobilních telefonů, tabletů a notebooků celé rodiny) a bude možné například spouštět kontrolu počítače z mobilního telefonu a naopak. Do budoucna by měla tato aplikace umět zabezpečit všechna zařízení a spotřebiče, které jsou součástmi vybavení domácnosti.

Související články