FACESTARReceptyCHLEBA A REDUKČNÍ DIETA NEJDOU DOHROMADY. OMYL! HUBNEME DO PLAVEK SE SUPER...

CHLEBA A REDUKČNÍ DIETA NEJDOU DOHROMADY. OMYL! HUBNEME DO PLAVEK SE SUPER CHLEBEM

 

 

Rádi si dopřejete večer něco dobrého, ale bojíte se, abyste nenabírali přebytečná kila? Už nemusíte. Penam přichází se skvělou novinkou – večerní chlebík. Tento chleba obsahuje vysoké množství bílkovin a nízký obsah sacharidů, a proto si ho můžete dát bez obav i večer. Je velmi chutný a svým unikátním složením zapadá do dietního konceptu tzv. Low carb.

Zdavé hubnutí

and

Pro začátečníky malé shrnutí: Tento systém spočívá ve snížení příjmu sacharidů a zvýšení přísunu bílkovin, které jsou pro tělo důležitými stavebními látkami. Při dodržování správného množství bílkovin a omezení sacharidů docílíte vytouženého hubnutí, aniž byste ztráceli potřebnou svalovou hmotu, jak tomu bývá u nezdravých diet a rychlého hubnutí.

Ukázkový jídelníček

A jak by měl vypadat váš dietní den s večerním omezením sacharidů?
 

snídaně: celozrnný rohlík s nízkotučným sýrem, salátová okurka nebo rajče

dopolední svačinka: jablko a malý jogurtový nápoj

oběd: pečená treska s vařeným bramborem, mrkvový salát

odpolední svačina: jogurt a kiwi

večeře: večerní chlebík s pomazánkou z lilků

 

Skvělý recept na dietní večeři

and

Pomazánka z lilků (rozpis na 20 dkg pomazánky)

3 lilky

2 stroužky česneku

hrst nasekané petrželové nati

100 ml olivového oleje

150 ml zakysané 10% smetany

10 ks černých oliv

pepř

sůl

oregano

Postup:

Lilky opláchneme, osušíme a propícháme vidličkou. Potřeme je olivovým olejem a v pekáčku je pečeme asi 1,5 hodiny při 150 °C. Po upečení necháme vychladnout a vydlabeme dužinu. Dužinu smícháme s utřeným česnekem se solí, přidáme petržel, pepř, oregáno a krátce rozmixujeme. Vmícháme zakysanou smetanu, nakrájené olivy a zakápneme olejem. Pomazánku necháme 30 minut odležet v lednici.

Nutriční hodnoty:

1 porce chleba (25 g) s 20 g pomazánky obsahuje: 102 kcal, 9 g B, 10,4 g T, 2,9 g S

Lilek příznivě ovlivňuje obsah cholesterolu v krvi, zejména na noc. Obsahuje vitamíny, zejména provitamín A, minerální soli a jiné účinné látky.

 

Nový chlebík je zkrátka vhodný pro všechny, kteří neradi chodí spát s prázdným žaludkem a nechtějí se vzdát pečiva; ocení ho ti, kdo chtějí zhubnout nebo být v kondici. Zároveň je ideální i pro sportovce.Ochutnejte Večerní chlebík a budete nadšeni! Už žádné večerní hladovění! Chelba je k dostání v řetězcích: Billa, Albert nebo Tesco.

Zdroj foto: Penam, Flicker.com, Healthyfoodteam.com

Související články