FACESTARŽivotní stylCHCETE MÍT PŘEPYCHOVÉ POZADÍ JAKO KIKI A MAKI? ZAČNĚTE S PLÁŽOVÝM VOLEJBALEM!

CHCETE MÍT PŘEPYCHOVÉ POZADÍ JAKO KIKI A MAKI? ZAČNĚTE S PLÁŽOVÝM VOLEJBALEM!

 

 

Pro výstavní pozadí to nejlepší

Zkusili jste ale někdy plážový volejbal hrát? Každého asi  překvapí, že tento sport je pěkná makačka. Nohy se totiž do písku pořádně zaboří a pro výskok je třeba zabrat mnohem mnohem více než obvykle. Díky tomu je ale tento sport skvělý pro posílení hlezenního kloubu, navíc se tento sport hraje bosky, takže jde o skvělou prevenci bosých nohou. Asi vám nemusíme zdůrazňovat, nakolik je prospěšný pohyb bosé nohy po měkkém podloží. Volejbal není sport kontaktní, nehrozí zde tedy tolik zranění jako v jiných sportech. Navíc pád na písek vás rozhodně tolik neohrozí jako třeba pád na palubovku.

Jak začít?

Plážový volejbal je skupinový sport, nejlépe tedy přifařit se k některé skupince, která se na volejbal schází. Ve velkých městech lze někdy využít skupinové tréninky, kam se lze přihlásit a ve kterých je garantován určitý počet hráčů. Tréninky jsou poté vedeny kvalifikovaným trenérem. Trenéra si případně může najmout i družstvo hráčů. I v amatérském plážovém volejbalu se totiž pořádají nejrůznější soutěže a turnaje a rozhodně je s kým se porovnávat a kam růst.

Kde hrát?

Hřiště na plážový volejbal najdete v každém městě, a to buď na specializovaných kurtech, nebo na každém druhém koupališti. Hrát je možné i v zimě v halách s vyhřívaným pískem. Zde přijde hodina zhruba na pět set korun.

Trénink s olympionikem

Zlákali jsme vás k hraní plážové volejbalu a chtěli byste, třeba se svým partnerem začít, ale nevíte přesně jak? Balance Club Brumlovka nabízí v sobotu 28. března, abyste si zde vyzkoušeli trénink v tomto sportu s olympionikem Přemyslem Kubalou. Trénink se koná na kurtech Hamr v Bráníků a stojí 300 korun, členové tohoto klubu mají trénink zdarma. Nezapomeňte se dopředu přihlásit na recepci klubu.

Související články