FACESTARKrásaCHCETE MÍT KRÁSNÉ A SEXY NOHY PO CELÝ ROK? MÁME PRO VÁS...

CHCETE MÍT KRÁSNÉ A SEXY NOHY PO CELÝ ROK? MÁME PRO VÁS 8 RAD K NEZAPLACENÍ!

Máme pro vás několik osvědčených rad, jak o nohy správně pečovat a na co myslet, abychom si je udržely v perfektní kondici.

Máme pro vás několik osvědčených rad, jak o nohy správně pečovat a na co myslet, abychom si je udržely v perfektní kondici.

1. Pohodlné boty, které opravdu sednou

Někteří lidé bývají na nohou častěji. Například servírky či prodavačky. Ale i my ostatní, a to nejen ženy, ale i muži by měli dbát na to, aby jim boty dobře seděly na nohou. Nový pár bot vyžaduje obzvláštní opatrnost. Rozhodně není dobré nové boty mít na sobě hned 3 dny v kuse.

and

2. Časté koupele nohou

Čas od času se nám na nohou utvoří drsná nebo suchá kůže. Abychom si pokožku na nohou udržely čistou a hebkou, musíme jim dopřávat pravidelnou koupel. Základ je lavor s horkou vodou, ale pro ještě lepší péči můžeme do lázně přidat olivový olej a pár kapek vonného éterického oleje (výborný je například růžový olej). Nohy bychom měly mít namočené asi 15 minut – ne déle, aby se kůže příliš nerozmáčela.

and

3. Peeling a pemza

Když máme nohy už nějakou dobu namočené, postaráme se o ztvrdlá a suchá místa. Můžeme použít běžný obličejový či tělový peeling nebo takový, který je určen přímo k péči o nohy. Takový peeling si můžeme snadno vyrobit z ingrediencí, které máme doma: Citrusový peeling na nohy vytvoříme smícháním šťávy z jednoho citronu nebo limetky s 1/2 šálku přírodního hnědého cukru a 1 lžící kokosového oleje.

Slaný a medový peeling vytvoříme z 1/2 šálku mořské soli a 1 lžíce mandlového nebo olivového oleje. K přípravě kávového peelingu budeme potřebovat 1 šálek kávové sedliny, 1/4 šálku přírodního cukru nebo mořské soli a 1 lžíci kokosového oleje. Na ztvrdlá místa je také dobré použít pemzu.

4. Nohy potřebují dýchat

Zouvat se po příchodu domů je dobrý zvyk. Pokud máte doma teplo a podlaha není studená, je chůze „naboso“ pro nohy velmi občerstvující. V zimě je ale většinou lepší chránit je bavlněnými ponožkami a příjemnou domácí obuví.

and

5. Nehtům nesvědčí neustálá vrstva laku

Jestliže si nehty na nohou lakujete, nezapomeňte je občas nechávat bez laku, a to alespoň několik hodin. Budou pak daleko zdravější. Před nánosem nového laku nehty vždy pečlivě odlakujte a nechte volně dýchat.

6. Pravidelné zastřihování nehtů

Pravidelně zastřihovat nehty na nohou je důležité – příliš dlouhé nehty se můžou lámat. Na některých prstech u nohou mají nehty také tendenci zarůstat, což může být velmi bolestivé. Na druhou stranu příliš krátké zastřižení také může vést k nepříjemným pocitům.

7. Hydratace

Pokud chcete mít nohy hebké jako děťátko, budete muset investovat do kvalitních krémů nebo zkuste používat přírodní oleje. Kůže na nohou je silnější než na ostatních částech těla, proto potřebuje také vydatnější krém. Ideální je krém s obsahem vitaminu E a kokosového oleje. I čistý kokosový olej nohy výborně hydratuje a osvěžuje. Pokud máte problémy s obzvláště suchou kůží na chodidlech, vyzkoušejte noční hydratační zábal: Před spaním masírujte chodidla kakaovým máslem a pak si obujte oblíbené bavlněné ponožky. Ráno bude kůže hydratovaná a hebká.

8. Filtrovaná, změkčená voda

Příliš tvrdá voda může nohy vysušovat. Pokud máte problémy s rozpraskanou kůží na chodidlech, používejte k lázni filtrovanou vodu nebo vodu, která je zaručeně měkká. Ta nebude vaše nohy vysušovat. 

Související články