Čas na restart organismu. Dopřejte si detox!

Storyblocks

Doba dovolených pomalu ale jistě končí, grily ukládáme k zimnímu spánku, i proto je podzim nejlepší čas na očistu organismu, detox. Nic není zadarmo, nečekejte zázračné pilulky, ale spoustu ovoce a zeleniny. Čeká vás možná trochu odříkání, odměnou vám bude lepší spánek, více energie, úsměv na tváři po ránu, či nastartování zdravého životního stylu. Jdete do toho?

Proč detox?

Jednou za čas musíme podniknout důkladný úklid domácnosti, úplně stejné by to mělo být
i s „úklidem“ vašeho těla. Za karamelové laté, tři vína s kamarádkou, fastfood nebo ananasovou pizzu vám tělo rozhodně nepoděkuje, ba naopak. Káva, alkohol, ale i bílé pečivo, tučná jídla nebo kouření organismus zatěžují.

Detox spočívá v tom, že krátkodobě změníte vaše každodenní návyky a nezdravá jídla nahradíte ovocnými nebo zeleninovými šťávami (např.www.ugoocista.cz), či dalšími zdravými potravinami (např. detoxikační kúra A. Mačingové). Možná tak očista organismu bude stát na začátku vaší cesty za zdravějším životním stylem, možná se zbavíte i nezdravých zlozvyků.

Co dobrého mi přinese?

Díky čisté stravě zažijete pocit lehkého žaludku, usínat se vám bude jedna radost. Odpočinete si od nezdravých „tělo špinících“ potravin a detox může být inspirací ke změně. Možná po očistě zjistíte, že tři kávy denně = zbytečný luxus. Odteď se také zařadíte mezi „ránomilce“, (nejen) ráno budete plni energie.

Co mě čeká? Na co se mám připravit?

To, jak lidé snáší detox, je hodně individuální záležitost. Hodně ale záleží na tom,
v jakém stavu se nacházel váš organismus před začátkem očisty.
Pokud holdujete nezdravostem, nemusí to být napoprvé procházka růžovým sadem. Máme pár tipů, jak to zvládnout.

  • Bolí vás hlava? Dejte si sklenku čisté vody, nebo heřmánkový čaj. Procházka taky pomůže.
  • Pocit „žaludku na vodě“? Zabere teplý bylinkový čaj, ideálně mátový nebo heřmánkový.
  • Cítíte se unavení? Klidně si běžte během dne na chvilku lehnout, večer běžte brzy spát.

Při detoxu se nedoporučuje žádná velká fyzická aktivita, ideální je vyhnout se také stresovým faktorům (psychicky náročné schůzky, konfliktní prostředí) a televizi, sociálním médiím, či novinám.

Je detox vhodný i pro mě?

Očista těla je vhodná pro všechny kromě kojících a těhotných žen. V případě, že trpíte vážným onemocněním nebo užíváte léky, je třeba se poradit s vaším ošetřujícím lékařem.

Jak a kdy začít?

Začít můžete kdykoliv. Očistných plánů najdete na internetu velké množství. Jediné co tedy  ke startu (kromě vůle) potřebujete je dostatečně výkonný mixér, abyste si šťávy mohli v pohodlí domova připravit. Vyhovovalo by vám více, kdyby jste to měli bez práce? Můžete se zapojit do 9 denní Ugo očisty  (kompletní balíček jídla na den si vždy vyzvednete v provozovnách). Já ji budu v říjnu testovat.

Pojďte do toho se mnou!