Bojíte se samoty? Pak ve vztahu zapomeňte na těchto 5 věcí

Storyblocks

Téměř každá z nás se neustále hodní za láskou a tím správným partnerem. Jak se ovšem zachovat, když už si nás láska našla? Pokud nechcete být zase sama zapomeňte na těchto 5 věcí!

Ve dvou se to lépe táhne. To je pořekadlo, které v sobě ukrývá hlubokou pravdu. Přestože není jednoduché snášet nálady a emoční výlevy partnera, žít sama je také velmi obtížné. V momeňte, kdy najdeme svého pana Božského, měly bysme zapomenout na těchto 5 věcí.

1. Jsme partnerkou a ne matkou

Tento problém se snámi ženami táhne už od dětství. Vždyť jsme byly vychované v tom, že se neustále o někoho staráme, někomu pomáháme a jako model jsme měli maminku, která celé dny obskakovala tatínka. Pak se ovše, divíme, že se naši muži chovají jako malí kluci a v horším případě, že od nás utíkají. Nechme je žít dospělý život a zapomeňte na to, že jim budete suplovat maminku. Uleví se jak jim, tak i vám.

2. V roli profesionální kritičky

Ruku na srdce, často na muže sypeme jednu kritiku za druhou a očekáváme, že právě pak příjde štěstí a vytoužený vztah. Koho by ovšem bavilo neustále poslouchat co vše dělá špatně? Právě neustálá kritika je podle odborníků i důvodem rozpadu vztahu. Začněte tedy s kritikou první u sebe.

3. Zapomeňte na pláč

Určitě se ve vztahu najdou situace ve kterých se, jako ženy, slzám neubráníme. Je ovšem naprosto nelogické používat pláč, jako zbraň. Muže to stejně brzo omrzí, dělat nám kapesník a náruč a navíc tím netýráme jen jeho, ale i sebe. Naučte se komunikovat a pláč nebude potřeba.

4. Nespoléhejte na mužskou empatii

Ženy a muži jsou naprosto jiná stvoření. Jinak vnímáme, jinak reagujeme, jinak cítíme, přikládáme důležitost jiným věcem. To je dáno jednak hormonami, výchovou a osobností. Proto neočekávejme, že muž sám od sebe vycítí, jak jednotlivé situace prožíváme. O to, co chceme si prostě normálně řekněme.

5. Mých 50, Tvých 50

Ve vztahu jsme dva a tak nepřebýrejme veškeré starostí ani radosti na sebe. Dopřejme také muži, jeho 50% na vztah. Nechtějme ho neustále řídita a rozhodovat za něj. Pokud mu dáme prostor a volnost, zahrne nás láskou a pochopením.