FACESTARCestováníBez moře není léto. Z Prahy do Tuniska odletěli první turisté

Bez moře není léto. Z Prahy do Tuniska odletěli první turisté

První čeští turisté odletěli prostřednictvím cestovních kanceláří dnes brzy ráno z Prahy do Tuniska. Do pobřežního města Monastir odstartovalo ve 04:20 letadlo se zhruba 190 cestujícími. Později byl naplánován let s cílovou stanicí Enfída a ostrov Džerba.

Česká republika na seznam bezpečných zemí zařadila Tunisko již 3. srpna. Tato severoafrická země tak umožňuje Čechům, kteří do země přijedou v rámci organizované turistiky, vstup bez povinnosti předložení negativního testu na covid-19.

Pokud ale letíte individuálně, je nutné letět s negativním PCR testem a poté být minimálně 6 dní v karanténě a pak si nechat na místě udělat další test. A nebo zůstat v karanténě 2 týdny a pak už další test potřeba není.

Odbavení na pražském letišti probíhá podle standardních pravidel. Důležité je nošení roušek a dodržování bezpečných rozestupů. V případě, že roušku nemáte, můžete si roušku a dezinfekci pořídit v automatech na letišti. Po celou dobu letu musí mít cestující zakrytá ústa a nos.

Poté co přistanete na letišti v Tunisku je třeba odevzdat příletovou kartu, vyplněný zdravotní formulář, který dostanete také při letu do Monastiru od posádky letadla. Doporučujeme vyplnit online. Požadované informace se týkají osobních údajů cestujícího, včetně čísla pasu. Ten musí mít platnost ještě tři měsíce po návratu. Do formuláře uveďte místo a dobu, kterou plánujete v Tunisku strávit. Nutné je uvést číslo letu a sedadlo.

Transfer do hotelu – dvakrát více autobusů

Po příletu na letišti v Monastiru personál letiště postupně všem cestujícím termokamerou změří teplotu. I zde platí nošení roušek a dodržování odstupu jeden a půl metru od ostatních. Žádná další omezení neplatí.

zdroj: Tunická centrála

Autobusy do hotelů mohou být plné jen z poloviny, proto jich na letišti v Monastiru dnes podle Kateřiny Duškové z Tuniského národního úřadu pro cestovní ruch čekalo zhruba dvojnásob než je obvyklé. V autobusech, které směrují do hotelů musí mít turisté zakrytá ústa a nos.

O Tunisko je velký zájem

O Tunisko je podle cestovních kanceláří, u Čechů velký zájem. Zatím podle nich může částečně nahradit zatím nedostupný Egypt a Turecko.

zdroj: Tunická centrála

Související články