FACESTARAutotestAutomobilka Kia získala již 20. ocenění iF Design Awards

Automobilka Kia získala již 20. ocenění iF Design Awards

Soutěž iF Design Awards je již od svého uvedení v roce 1953 jedním z nejprestižnějších klání v oblasti designu na světě. Soutěž každoročně pořádá Mezinárodní fórum designu iF v Hannoveru: celosvětově nejstarší nezávislá instituce na poli designu. Automobilka Kia zde získala již své 20. ocenění IF Design Awards za automobilový design.

  • ‚Imagine by Kia‘ získal ocenění iF Design Award v kategorii ‚Profesionální koncept‘
  • Crossover XCeed vybojoval ocenění iF Design Award v produktové kategorii
  • V soutěži iF Design Awards získala Kia od roku 2010 již 20 ocenění

Cena v kategorii ‚Profesionální koncept‘ pro koncepční model Imagine by Kia

Koncepční model ‚Imagine by Kia‘ je čistě elektrický čtyřdveřový osobní vůz. Spojuje prvky elegantního a sportovního rodinného sedanu, atletického vozu SUV, resp. všestranného a prostorného crossoveru.

‚Imagine by Kia‘ je čistě elektrický čtyřdveřový osobní vůz
zdroj: Kia

Vůz záměrně navržený tak, aby nespadal do žádného z obvyklých automobilových segmentů. Je definován i svým bezemisním hnacím ústrojím příští generace. Nízko uložený bateriový modul s indukčním dobíjením, který pohání elektromotory na obou nápravách.

Koncepční model ‚Imagine by Kia‘ se poprvé objevil na mezinárodním ženevském autosalonu 2019.
zdroj: Kia

Kia XCeed – další sériový vůz s cenou za design

Model XCeed, držitel ocenění za design iF v kategorii produktů, je nový městský crossover-SUV (CUV). Je navržený coby sportovní alternativa k tradičním SUV. Design vozu určeného výhradně pro evropské zákazníky ztvárnilo návrhářské studio v německém Frankfurtu.

Kia XCeed je držitelka ocenění za design iF v kategorii produktů.
zdroj: Kia

Model nabízí sportovní vzhled a vytříbené jízdní kvality hatchbacku. Reaguje na rostoucí zájem zákazníků o vozidla nabízející více emocí a dynamiky než vyšší SUV. První elektrifikovaná varianta tohoto modelu se začne prodávat v první polovině roku 2020, kdy přijde na trh XCeed Plug-in Hybrid.

Model nabízí sportovní vzhled a vytříbené jízdní kvality hatchbacku.
zdroj: Kia

Všechny letošní ocenění najdete na tomto zde:iF Design Awards Mezi ně samozřejmě patří i dva vítězové automobilky Kia a to elektrický koncept Imagine by Kia a crossover XCeed.

Vítězové budou oficiálně vyhlášeni 4. května 2020 na předváděcí akci ‚iF Design Exhibition‘ v divadle Friedrichstadt-Palast v Berlíně (město je nositelem titulu UNESCO-City of Design). Oceněné projekty budou rovněž vystaveny v Berlínském Cafe Moskau od 2. do 10. května 2020.

Související články