FACESTARKulturaATENTÁT NA NOVĚ: EXPOZITURA SE VRACÍ A SPOLU S NÍ HLAVNÍ HRDINOVÉ...

ATENTÁT NA NOVĚ: EXPOZITURA SE VRACÍ A SPOLU S NÍ HLAVNÍ HRDINOVÉ DAN A TEREZA

 

 

Televize Nova připravila pro diváky zbrusu nový osmnáctidílný kriminální seriál Atentát, který je volným pokračováním úspěšného projektu Expozitura. Vzrušující příběh odhalující kriminální kauzy a velká tajemství na pozadí životů prezidenta České republiky Václava Wolfa (Jan Kraus), jeho nejbližší ochránkyně Terezy Hodačové (Hana Vagnerová) a bývalého vyšetřovatele ÚOOZ Dana Chládka (Robert Jašków) uvidí diváci poprvé v pondělí 12. října ve 21:40. Nové díly pak budou následovat každé pondělí.

and 

Atentát je po všech stránkách výjimečný projekt. Vypráví jedinečný příběh, divákům dává možnost nahlédnout do netradičních prostředí, celý je natočený filmovými postupy a především je skvěle obsazen. Nemůžeme se dočkat, až jej diváci uvidí. A pozor, seriál je velmi návykový,“ říká programová ředitelka skupiny Nova Alex Ruzek. 

and 

Atentát volně navazuje na příběh postav, které diváci znají ze seriálu Expozitura. Od té doby, co se Dan Chládek a Tereza Hodačová rozešli, stal se z Dana samotář. Snaží se upozornit na řadu podezřelých případů, které mají vztah k prezidentovi Václavu Wolfovi nebo lidem kolem něj. Nikdo ho však nebere vážně, ani Tereza, která získá místo v osobní ochrance prezidenta. Po pokusu o atentát na hlavu státu Tereza zjišťuje, že v něm Dan může mít prsty. Vydá se proto po jeho stopě a mapuje případy, které řešil v minulosti. Střípky těchto kriminálních kauz, vyprávěné zpětně, pak přinesou klíč k pochopení aktuálního dění a přinesou překvapivé rozuzlení.

and 

Hlavní hrdiny seriálu Terezu Hodačovou (Hana Vagnerová) a Dana Chládka (Robert Jašków) doplní prezident republiky Václav Wolf (Jan Kraus), jeho žena Ester Wolfová (Anna Šišková), prezidentův poradce Jiří Forestek (Marek Taclík), majitel bezpečnostní agentury Stín Bronislav Miler (Jiří Dvořák), na základě prezidentské milosti propuštěný Ota Kofčín (Jan Dolanský) a Danova nová parťačka Eva Jánská (Andrea Opavská), se kterou vyšetřuje všechny případy vyprávěné v minulosti.

and

 

Seriál představí i řadu dalších postav, jejichž prostřednictvím vypráví příběhy různých kriminálních případů, například přípravy zbrojních zakázek na míru, obohacování se na předražených stavebních zakázkách, vzájemného prodeje vysokoškolských diplomů, nelegálního financování politických stran a další.

Související články