Afty vytvoří v puse nesnesitelné peklo. Zbavte se jich!

Afty nejsou nic příjemného. Ať už vzniknou v místech, kde se omylem kousnete do dásně či do jazyka nebo jen taky samy od sebe, asi už se těšíte, na chvíli, kdy zmizí. Existuje spousta domácích receptů, jak se jich zbavit. A jak brzy zjistíte, některé z nich jsou založené na velice rozumném základě.

Zajímavým faktem o aftech je to, že ani vědci dnes nevědí, z jakého důvodu vlastně vznikají. Mezi vědeckou obcí dnes hoří spory, zda je na vině stress, nedostatek železa, viry, bakterie či nedostatek vitamínů. A nemoc, u které není známá příčina se léčí poměrně obtížně. Ještě, že se na afty neumírá.

 

Jednou z osvědčených babských rad proti aftům je kloktání mořskou solí. Jak se zdá, pod přívalem soli a potřebných minerálů z moře afty mizí poměrně spolehlivě, i když pomalu. Tak proč to nezrychlit. Zkuste si proto místo toho vykloktat roztokem Actimaris Sensitiv, v případě větších či opakovaných potíží pak silnějším roztokem Actimaris Forte. I jejich základní složkou je mořské soli a ionizovaná voda, obohacen je ovšem o aktivní kyslík, který celý proces hojení urychluje.

Aplikace raz-dva

Přímo na samotný aft si aplikujte přípravek Actimaris Gel. Stačí přibližně dvoumilimetrová vrstva. Do sliznice se vstřebá do deseti minut, nebojte se, že byste kvůli léčbě nemohla třeba několik hodin jíst a pít. Nejvhodnější doba na aplikaci je hned po jídle. Gel si na aft nanášejte přibližně s pětihodinovými přestávkami. Změnu byste měla pocítit již po několika prvních aplikacích.

 

Kombinace roztoku a gelu zafunguje rychleji, než byste čekala. Atfy zmizí po dvou až čtyřech dnech. Navíc se nemusíte bát, že byste používala nějaký „chemický dryák“, veškeré výrobky společnosti Actimaris jsou čistě přírodní. Neštípou ani nepálí, nijak nedráždí sliznici. Ani v případě, že byste gel či roztok omylem spolkla se nemusíte bát nežádoucích následků. Právě proto jsou vhodné pro děti i dospělé, pro muže i ženy.