Adventní věnec: Koupit nebo vyrobit? Už máte ten svůj?

Storyblocks

Adventní věnec je takovou první vlaštovkou, která oznamuje příchod Vánoc a která prodchne váš domov špetkou vánoční nálady. Už máte ten svůj?

Depot online

Slouží především k odpočítávání času, který zbývá do Vánoc, všichni ale milují jejich estetickou stránku – výběr toho pravého adventního věnce je pro spoustu domácností stejně důležitý, jako výběr správného vánočního stromku. A tak si i letos dobře promyslete, jestli chcete živý, v jaké bude barvě, jestli spíše v přírodním duchu nebo hodně nazdobený…čeká vás prostě spousta „důležitých“ rozhodnutí. Dobrá zpráva je, že na ně máte ještě několik dní. Letos připadá první adventní neděle, tedy neděle, kdy byste měli na věnci zapálit první ze čtyř svíček,  na 3.12., do té doby můžete vybírat – třeba vám s rozhodováním pomůže i náš článek.

Depot online

Živý adventní věnec: Koupit či vyrobit?

Živý adventní věnec koupíte už nyní v každém květinářství – je jen na vás, zda vyberete kulatý či rovný, se svíčkami malými, vysokými, tlustými či tenkými a zda se do vašeho interiéru hodí zlatá, stříbrná, červená nebo třeba fialová. Pokud však nenajdete adventní věnec podle svého gusta, co takhle si ho zkusit vyrobit? Nic těžkého na tom není!

Podívejte se, zda se ve vašem okolí nepořádají kurzy výroby adventních věnců, a přihlaste sebe a třeba i svou kamarádku, maminku nebo manžela. Možná vás to překvapí, jaký relaxační účinek na vás bude mít těch pár hodin tvořivé manuální činnosti. A s termoskou voňavého svařeného vína na posilněnou vás taky určitě nevyhodí.

Pokud se na kurz necítíte, nevadí, vždyť při výrobě adventních věnců vlastně o nic nejde. Máme pro vás stručný návod, jak na to:

Storyblocks
  1. Pořiďte si formu v podobě slámového věnce, zelený vázací drát, větvičky, bodce nasvíčky, svíčky a drobné dekorace. Velkým pomocníkem pro vás bude i tavná lepící pistole.Konec vázacího drátu zapíchněte do spodní části slámové formy. Vázacím drátem k ní připevňujte cca 7–10 centimetrové větvičky – obtáčejte drát kolem formy směrem dovnitř a po celé ploše formy pod něj umísťujte větvičky (spodní část můžete nechat bez zeleně). Drát nezapomeňte při každém obtočení pořádně utáhnout, jen tak se větvičky nehnou z místa. Pokračujte tak po celé délce věnce, dokud nebudete mít celou formu pokrytou zelení. Konec drátu opět zapíchněte do spodní části formy.
  2. Teď zbývá ta příjemnější část, a tou je zdobení. Do věnce zapíchněte bodce na svíčky. Připravte si všemožné ozdobičky, malé kouličky, dřevěné stromečky či celofánové dárečky, ale třeba i šišky, svitky skořice či sušené plátky pomeranče nebo citronu, případně nějakou ozdobnou stuhu. Rozehřejte lepicí pistoli a lepte ozdůbky všude tam, kde se vám to líbí.
  3. Nakonec umístěte na bodce svíčky. Aby vám lépe držely, opět si můžete pomoci lepící pistolí.
Nordic Day

A krásný adventní věnec spolu s pocitem dobře odvedené práce nad vlastním výrobkem je na světě!

Recyklujte

Depot online

 

Pořídit si však můžete i překrásný věnec, na který už jen umístíte bodce a svíčky, případně pár ozdob podle svého gusta. Vydrží vám několik let a obměňovat můžete jen svíčky a případně i drobné ozdůbky. Nebo si jednoho z těchto krasavců pověste na vchodové dveře.

Ty nejkrásnější exempláře najdete v naší galerii.

Vlastní adventní dekorace

Depot online

Chcete letos adventní věnec úplně vynechat? Proč ne. Vytvořte si osobitější adventní dekoraci z toho, co máte doma. Stačí vám jeden tácek pod svíčky a 4 svíčky – pokud spolu budou barevně ladit, tím lépe.

Na tácek vysypte umělý sníh či třpytivý písek – pod svíčkami bude vypadat jako měkounká sněhová peřinka.

Depot online

Na tácek ke svíčkám umístěte další ozdoby, jako třeba klasické vánoční ozdobičky na stromeček, ale i další předměty, svíčky, svitky skořice, větvičky apod. Prostě a jednoduše – ozdobte si tácek podle svého gusta.

Depot online

Perfektní tečkou bude ozdobný řetěz z kamínků nebo metalických vánočních motivů, jako jsou hvězdičky apod. A krásná adventní dekorace je na světě!

Depot online