9 běžných věcí, které by neměly přijít do kontaktu s tváří

Ženská tvář

Říká se, že vaše tvář je centrem všech emočních výrazů a v podstatě se jedná o vaši identitu – nejnápadnější část vašeho těla, podle které vás většina lidí identifikuje. Právě proto byste jí měli věnovat maximální péči. Zatímco existuje celá řada přípravků, které vám v tom pomohou, jsou také věci, které by ke styku s vaší tváří přijít neměli. Mrkněte na jejich seznam.

Šampón

Vaše vlasy a vaše tvář jsou tvořeny jinými molekulami. Zatímco vlasy pro zachování čistoty potřebují silné povrchové aktivní látky, vaše tvář vyžaduje mnohem méně agresivní čistící přípravek. Používáte-li šampon k omytí vašeho obličeje, vaše tvář bude vysušená a šupinatá. Z toho důvodu si dávejte při mytí hlavy pozor, aby nedošlo ke kontaktu šamponu s vaší tváří. Pokud k tomu přeci jen dojde, ujistěte se, že tvář později zvlhčíte některým přípravkem k tomu určeným.

Barva na vlasy

Je obecně známo, že při barvení vašich vlasů byste měli být co nejopatrnější. Barvy na vlasy mají mnoho chemikálií, které vaší pokožce rozhodně nedělají dobře. Pokud si barvíte i obočí, měli byste používat rostlinné barvy nebo ještě lépe, zbarvené řasenky.

Barvení vlasů

Vlasové sérum

Stejně jako jakákoliv jiná kosmetika, i vlasové sérum obsahuje několik ne příliš příznivých složek. Proto, i když na cedulce stojí „sérum“, nenechte se zmást a zamezte jeho kontaktu s vaší pokožkou. Séra používejte výhradně jen na vaše vlasy, mohlo by se totiž stát, že vaši tvář nepříjemně podráždí.

Lak na vlasy

Říká se, že laky na vlasy působí jako pudr a fixuje váš nanesený make-up. Tím se rozhodně neřiďte. Lak na vlasy obsahuje alkohol a složky, které dehydrují vaši pokožku. Díky tomu budete vypadat starší, než ve skutečnosti jste. V některých případech by také mohlo dojít k zarudnutí či dokonce zánětu.

Tělové mléko

Tělové mléko

Starost o kůži je poměrně náročná a to hlavně z toho důvodu, že každá část vašeho těla vyžaduje jiný přípravek. Konkrétně tělová mléka rozhodně nepatří na vaši tvář. Ve většině případech jsou silně aromatická a můžou vám ji šeredně podráždit. Kromě toho, tělové mléko pouze dodává kůži vlhkost a další věci jako například anti-aging na rozdíl od krémů na obličej neřeší.

 

Krém na nohy

Tento odstavec je věnován spíše lidem, co moc rozumu nepobrali. Teď vážně, kdo by si na obličej patlal krém na nohy? Pokud k těmto lidem přeci jen patříte, zkuste se na chvíli zamyslet. Tyto krémy jsou dost agresivní a lepkavé. Jsou navrženy tak, aby vám odloupaly tvrdou kůži na patách atd. Ještě pořád si myslíte, že patří na váš obličej?

Deodorant

Mysleli jste si, že deodoranty budou na váš obličej působit stejně jako na vaše podpaží a zbaví vás jeho pocení? Mysleli jste špatně… Jednoduše řečeno, vaše tvář potřebuje dýchat. Deodorant tomu zabrání.

Deodorant Old Spice

Lak na nehty

Laky na nehty by nikdy neměli přijít do kontaktu s pokožkou vašeho obličeje. Obsahují akrylové molekuly, které by jí výrazně vysušily. Pokud na halloween budete potřebovat namalovat obličej, použijte radši barvy k tomu určené.

Lak na nehty

Majonéza

Je sice dokázáno, že majonéza má příznivé účinky na vaše vlasy a je častou ingrediencí mnoha DIY receptů, ale pro vaši tvář takové účinky rozhodně nemá. Je kyselá a mimoto vám může ucpat póry, díky čemuž by tvář nedýchala.