FACESTARŽivotní styl8 věcí, díky kterým bude domácí cvičení účinnější

8 věcí, díky kterým bude domácí cvičení účinnější

Se zavřenými fitness centry a dalšími sportovišti nám nezbývá, než o svou fyzičku pečovat pohybem venku nebo domácím cvičením. Oblíbená herečka a moderátorka Lucie Benešová, která je novou tváří značky pro domácí pohodu Astoreo, se udržuje fit hlavně jógou, očistou organismu, ale třeba také uklízením.

Podle průzkumů z konce loňského roku ovlivnila pandemie českou populaci ve dvou protichůdných směrech: část lidí kvůli zavřeným fitkům a sportovištím omezila pohyb a nabírá na váze, část naopak přidala na domácím cvičení i pohybu na čerstvém vzduchu a udržuje se fit. Cvičení doma sice vyžaduje silnější motivaci a vůli – přece jen nad vámi nestojí žádný osobní trenér ani nemusíte držet krok s ostatními jako například při skupinových lekcích –, ale nemusí být o nic méně efektivnější. A vystačíte si i bez drahých pomůcek.

Například oblíbená herečka Lucie Benešová se během pandemie udržuje fit procházkami s dcerou Larou na čerstvém vzduchu a také domácí jógou.

„Navléknu legíny, ponožky na jógu, vytáhnu podložku a jdu na věc. Jóga nádherně zpevní a posílí tělo, uvolňující pozice zase očistí duševně a zrelaxují. K józe pak přidávám i cvičení s gumou, která díky přídavku odporu snadno zefektivní plno klasických posilovacích a tvarovacích cviků. A na cvičení si vždycky beru hodinky s pulsoměrem, které mám z Astorea. Jsou moc šikovné, hlídají mi srdeční tep a ukazují i spálené kalorie,“ prozrazuje Lucie a dodává, že kromě cvičení se udržuje fit i obyčejným úklidem.

„Uklízím tradičně ručně, takže mop, hadr. S okny si občas vypomůžu akumulátorovým čističem, i bez nich dá úklid dvouposchoďového domu pořádně zabrat,“ říká.

Ke cvičení přidejte i očistu těla

Abyste se i během pandemie cítili fyzicky svěží, je dobré se vedle cvičení a pohybu venku zaměřit také na zdravou stravu. Velice důležitý je pitný režim.

„Každé ráno začínám sklenicí vlažné vody s citrónem. Opravdu to pomáhá nastartovat metabolismus a očistit tělo zevnitř. A vitamín C je důležitý pro imunitu. Vitamíny si doma doplňujeme i čerstvě vylisovanými ovocnými a zeleninovými šťávami. Během zimy si také ráda čistím organismus detoxikační kůrou podle Mačingové. Tuto kůru může vyzkoušet každý, jídla, která se při ní musejí jíst, jsou rychlá, jednoduchá a chutná a jsou pestřejší, než by si člověk u detoxu myslel,“ dává tip Lucie Benešová.

Pomocníci pro vaši kondici a zdraví

Sportovní hodinky s pulsoměrem BEURER PM 25

Chraňte své srdce před přetížením a zároveň udržujte optimální tréninkový efekt. Sportovní hodinky Beurer PM 25 s pulsoměrem monitorují tepovou frekvenci během tréninku nebo jiné fyzické aktivity. Pomocí nastavení podporujete svůj tréninkový plán a sledujete svůj puls. O jeho překročení vás upozorní akustický a vizuální alarm. Srdeční frekvenci měří s přesností EKG, nezapomínají ani na ukazatel spotřeby kalorií v jednotkách Kcal. Koupíte na Astoreo.cz.

zdroj: Astore

Posilovací gumy krátké 3 ks

zdroj: Astoreo

Dnešní doba přeje domácímu cvičení, i na to byste se ale měli patřičně vybavit. Gumy patří mezi velmi účinné a univerzální posilovací pomůcky určené ke zpevnění svalstva celého těla, rehabilitaci nebo hubnutí. Hlavní výhodou posilovacích gum je skutečnost, že při jejich správném používání zcela nahradí činky a některé posilovací stroje. Posílíte díky nim všechny svalové oblasti. Pořídíte na Astoreo.cz.

Fitness podložka na jógu

zdroj: Astoreo

Fitness podložka na jógu patří mezi základní vybavení pro cvičení. Díky ní je cvičení komfortní a zábavné. Měkký materiál dokonale tlumí nárazy a tlak, navíc neklouže. Podložku využijete nejen doma, ale vzhledem k lehké hmotnosti a způsobu složení také v přírodě, na chatě nebo na dovolené. Podložka je opatřena popruhem k pohodlnému nošení. Je vyrobena z ekologického termoplastického elastomeru.

Sportovní legíny na jógu

zdroj: Astoreo

Pohodlné oblečení je klíčem k co nejlepšímu prožitku z cvičení, ať už jste ve fitku, nebo doma v obýváku. Tyto legíny požadavek pohodlí a kvality dokonale splňují. Jsou příjemně elastické, na těle netlačí a mají tvarovací schopnost. Ideální na jógu a další sportovní aktivity. Koupíte na Astoreo.cz.

Ponožky na jógu

zdroj: Astoreo

Ne každému je pohodlné cvičit jógu na boso. Tyto ponožky na jógu jsou díky otevřené špičce a nártu maximálně pohodlné. Komfort navíc zvyšuje protiskluzová úprava na chodidlech, která zaručí přilnavost k povrchu a bezpečnost. Prstové provedení ponožek zachovává správnou pohyblivost prstů a poskytuje chodidlům přirozenou volnost. Koupíte na Astoreo.cz.

Odšťavňovač ECG SJ 2150 Per la Vita

zdroj: Astoreo

Dopřejte si vitamínovou nálož kdykoliv během dne. Tento odšťavňovač na ovoce a zeleninu využívá systému šnekového odstřeďování, který ve srovnání s běžnou odstředivou technologií nabízí mnohem vyšší výtěžnost šťávy. Díky práci při výrazně nižších otáčkách navíc ve šťávě zachovává více vitamínů. Poradí si i s tvrdými kusy. Nerezové síto garantuje maximální výtěžnost šťávy a zároveň nepropustí žádné kousky. Spotřebič se může pochlubit vysoce výkonným 150W DC motorem a tichým chodem. Koupíte na Astoreo.cz.

Termoska s teploměrem 400 ml

zdroj: Astoreo

Pitný režim je potřeba dodržovat celodenně, tedy i na výletech. Teď v zimě se vyplatí mít po ruce nejen studené, ale i teplé nápoje. Tato chytrá cestovní termoska je vybavena teploměrem, který informuje o teplotě nápoje, a to jednoduše tak, že poklepete na víčko. Dvoustěnné provedení zajistí, že si nápoj udrží svou teplotu déle. Vnější i vnitřní povrch je nerezový, víčko je vyrobené z plastu a těsnění ze silikonu. Objem 400 ml. Pořídíte na Astoreo.cz

Související články