FACESTARBydlení8 tipů pro jarní dekorace: V hlavní roli ruce a kreativita

8 tipů pro jarní dekorace: V hlavní roli ruce a kreativita

.<strong>Není nad to, když si jaro zpříjemníte něčím pěkným, co ve vás vyvolá dobrou náladu, zkrášlí vám interiér. Stačí trocha fantazie pár drobností pro výrobu jarních dekorací. </strong>

<!–more–>
<h3><strong>1. Papíroví motýli na zdi</strong></h3>
Dekorace z papíru není těžké vyrobit a v jednoduchosti se často skrývá velká síla. Tahle přívětivá dekorace vyžaduje jen několik archů tvrdšího barevného papíru (barvy si vyberete podle vlastního vkusu a nálady) a jednu šablonu. Na tvrdou čtvrtku nakreslíte obrys motýla (aby byl souměrný, čtvrtku přehnete na polovinu a nakreslíte jen polovinu motýla, tvar však vystřihnete z obou polovin zároveň, takže pak rozložíte motýla celého a hezky souměrného).

and<
<h3><strong>2. Jarní věnec na dveře</strong></h3>
Věnce se u nás dříve na dveře jako dekorace nevěšely, tento zvyk k nám přišel z anglosaského světa. Je to však rozhodně milý zvyk a na dveřích našich domovů se věnce objevují čím dál častěji.

and<

Klasický polystyrenový nebo slaměný korpus, který zakoupíte v květinářství, můžete ozdobit přízí a květy vystřiženými z plsti nebo z jiné textilie. Plstěné květy však dobře drží tvar a neroztřepí se. Květ vytvoříte jednoduše tak, že obdélníček plsti přehnete podélně na poloviny a směrem od skladu k okrajům ji několikrát prostřihnete (asi v centimetrových rozestupech). Nikdy však nedostřihnete úplně k okraji, necháte také zhruba centimetrový okraj. Prostříhanou plsť pak svinete do ruličky a vytvoří se květina. Na spodu ji sešijete a přišpendlíte k věnci.
<h3><strong>3. Věnec z jarního proutí</strong></h3>
Věnec můžete vytvořit též například z vrbových proutků nebo ohebných březových větviček či šlahounů vinné révy nebo psího vína. Je dobré nejprve proutí namočit, potom bude tvárnější a po uschnutí lépe drží tvar.

Proutky nejprve svinete do věnce a pak ještě převážete jedním silnějším šlahounem. Na hotový věnec pomocí tavné pistole nalepíte mech a přidáte umělé větvičky s květy. Můžete též přidat malé hnízdo s vajíčky.
<h3><strong>4. Barevné kolíčky</strong></h3>
Hezkých barevných papírů se vzorem najdeme všude kolem dost, stačí se dívat. Někdy se objeví kousek pěkného vzorku někde v časopise, jindy nám někdo do pěkného papíru zabalí dárek. Na kolíček stačí opravdu maličký kousek. Na druhou stranu kolíčku pak nalepíme magnetickou pásku a můžeme jím na ledničku připevnit třeba pěkný obrázek.

and<
<h3><strong>5. Magnetické květiny</strong></h3>
Květiny z látky či z papíru připevníte k jakémukoli ubrusu jednoduše magnetem. Na spodní stranu květiny nalepíte maličký magnet, přiložíte ji k ubrusu a druhý maličký magnet umístíte z druhé strany ubrusu.
<h3>and<
Ozvláštněte si pohovku barevnými polštářky s květinami. Stačí nakoupit pěkné polštářky a na polštářky přišít látkové květiny stejné barvy a různých velikostí.
<h3>and<
Světlou svíčku můžete snadno ozdobit stébly trávy. Potřebujete k tomu nehořlavé lepidlo, trávu a několik svíček různých velikostí. Jednotlivá stébla trávy pak nalepíte na svíčku kolem dokola.
<h3><strong>8. Větvičky s papírovými květy</strong></h3>
Z tvrdšího barevného papíru vystříhejte květy a nalepte je na větvičky. Když vystříháte jednotlivé kvítky a slepíte je k sobě, budou vaše květy krásně plastické. Na střed můžete umístit barevné sklíčko nebo korálek..

Související články