FACESTARŽivotní styl7 knih na léto, které hned tak nepustíte z ruky

7 knih na léto, které hned tak nepustíte z ruky

Léto máme spojené s odpočinkem a tak nastal čas konečně číst. Ať už balíte kufry a chystáte se k moři nebo se budete slunit u bazénu či rybníka, vždy si s sebou přibalte něco ke čtení. Vybraly jsme pro vás knížky, které rozhodně stojí za přečtení, je jen na vás se kterou začnete.

Poslední případ Fabiana Riska se uzavírá…

Stefan Ahnhem: X způsobů smrti (zdroj: KALIBR)

zdroj: Kalibr

Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat…

X způsobů smrti dohrává napínavou partii z autorovy předcházející knihy Motiv X….

zdroj: Kalibr

Brutální vražda jedenáctiletého syrského uprchlíka postavila před helsingborskou policii případ s možným rasistickým podtextem. Zdánlivě náhodných vražd přibývalo a tým kriminalistů se záhy ocitl pod příliš velkým tlakem. Situace donutila Fabiana Riska, aby se vrátil do práce, ačkoli by raději dál bděl u lůžka své postřelené dcery, která je v kómatu…. Bylo tu však ještě něco – informace, jež po sobě zanechal Fabianův mrtvý kolega Hugo Elvin a jež mohly dosud soudržný tým vyšetřovatelů navždy změnit…

Napínavý debut plný falešných stop a dohadů

Lesley Kara: Fáma

zdroj: Kalibr

Svobodná matka Joanna se i s malým synem přestěhovala z Londýna do malého přímořského městečka, kde chce začít klidnější život. Aby se lépe seznámila s místními obyvateli, přihlásí se do čtenářského kroužku. A právě zde bez rozmyslu vypustí informaci, kterou se náhodou doslechla: že prý zde někde žije žena, která jako mladá zavraždila malého chlapce…

Pro ospalé městečko je to nečekaně velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop jistě osloví všechny milovníky psychothrillerů a zejména fanoušky knih Liane Moriarty, Pauly Hawkins či Shari Lapeny.

Co číhá v online seznamce – láska nebo smrt…?

Joy Fieldingová: Na špatném místě

zdroj: ikar

V dnešní době je hledání partnera či partnerky díky internetu daleko snadnější, ale co když se za profilem na seznamce skrývá někdo jiný, než se na první pohled zdá…?

Životy čtyř hlavních postav – Paige, Joan, Chloe a Heather zásadně ovlivní registrace v online seznamce. Paige, kdysi úspěšná manažerka reklamní agentury, je náhle bez práce, neúspěšně hledá nové místo a ani milostný vztah jí nevyšel. Žije se svou matkou Joan v jejím luxusním bytě a ráda by našla svého Pana Pravého… Joan se stále nedokáže vzpamatovat ze smrti manžela, ačkoliv se o to usilovně snaží. Paigeina nejlepší přítelkyně Chloe uvízla v nevydařeném manželství, ze kterého se pokouší uniknout. A rozmazlená, sebestředná Heather, Paigeina sestřenice, ze svých neúspěchů viní všechny kromě sebe…

Všechny čtyři si stáhnou seznamovací aplikaci a doufají, že s její pomocí konečně najdou lásku. Takové seznamování má ale svá rizika. Místo vysněného prince mohou potkat nebezpečného predátora. Má perfektní vlasy, vítězný úsměv a obrovské charisma. On však nehledá lásku, ale oběti. Zvládnou se mu všechny čtyři vyhnout? A pokud ne, tak kterou z nich si vyhlédne…?

Oblíbená autorka Joy Fieldingová předkládá napínavý příběh, v němž se hledání vysněného prince na bílém koni stane nebezpečnou hrou o život. Sama autorka poznamenává: „Nesnažím se lidi varovat, to nemám v úmyslu. Ano, člověk musí být opatrný – ale já to nepíšu velkými písmeny. Jen říkám, dávejte si pozor, a to samé bych poradila, když sbalíte někoho v baru a jdete s ním domů. Vždycky je to riziko.

První román oblíbené britské autorky vychází konečně v češtině!

Jojo Moyesová: Schovej mě v dešti

zdroj: ikar

Tři generace žen, jeden příběh… Když Kate jako mladá utekla z domova, nezanechala za sebou žádné stopy. Toužila začít nový život daleko od rodiny a především od matky, ke které necítila takové pouto, jaké by dcera zřejmě cítit měla. I proto se Kate později zapřísáhla, že ona sama tu pro svou milovanou dcerku Sabine vždycky bude…

Jenomže čím je Sabine starší, tím víc ji nejasná minulost její matky zajímá – a jednoho dne se prostě rozhodne svou babičku Joy na irském venkově navštívit. Splněný sen o shledání vnučky a babičky se však záhy změní v horlivé pátrání po tajemství minulých let, která doteď zůstávala pohřbena…

Thriller autora bestsellerů Ta přede mnou a Věř mi, který neodložíte, dokud ho nedočtete

Dokonalá manželka

zdroj: Kalibr

Když se vzbudí, bolí ji každičký kousek jejího těla a nepamatuje si, kdo je, kde se nachází, ani jak se tam ocitla, a tak ji hned napadne, že je v nemocnici – že měla těžkou nehodu. Muž sedící vedle její postele tvrdí, že je její muž. Ona se prý jmenuje Abbie, je nadaná umělkyně, vášnivá surfařka, milující matka a dokonalá manželka. A také jí tvrdí, že měla před pěti lety děsivou nehodu a jen díky obrovskému technologickému průlomu byla přivedena zpět z propasti. Abbie je zázrakem vědy. Ovšem když se Abbie začnou vybavovat střípky vzpomínek, zjišťuje, že její předchozí život asi nebyl tak úžasný, jak jí Tim tvrdí. Může mu věřit? A co se vlastně před pěti lety stalo?

Originální recepty mistra vaření na otevřeném ohni

Hugo Hromas: Oheň a dým

zdroj: Kalibr

Originální kuchař Hugo Hromas ve své autorské kuchařce Oheň a dým rád seznamuje čtenáře s uměním zakládání ohně, s jednotlivými technikami vaření na otevřeném ohni (např. na roštu, v kotlíku či třeba v tažínu…) a také s vybavením, které používá a láskyplně nazývá „můj plechovej cirkus.

Na ohni připravuje nejen pořádné kusy masa, ale také vynikající zeleninové pokrmy, peče chleba a dokonce i dezerty. Vaření na venkovním ohni je nejnovějším trendem světové gastronomie a Hugo Hromas patří mezi přední mistry tohoto stylu. Velká, krásná a graficky originální kuchařka, ze které od první stránky sálá oheň a stoupá kouř, patří i do kategorie „coffee tablekuchařek, tedy kuchařek, ze kterých budete nejen vařit, ale také si v nich číst a s potěšením si je prohlížet.

Strhující psychothriller z pera bestselleristky Shari Lapeny

Jeden z nás

zdroj: Kalibr
Udržet tajemství mezi sousedy, kde každý každého zná, může být těžké. Vražedně těžké…
Ovzduší na poklidném newyorském předměstí, kde jsou k sobě všichni milí a vstřícní, rozvíří anonymní dopis zanechaný v jednom z domů. „Omlouvám se. Můj syn se k vám nedávno vloupal. A nejen k vám.“ Čí je to syn? A co mohl odhalit? Dohady a podezření na sebe nenechají dlouho čekat. Pak je však jedna z místních žen nalezena mrtvá – a tento objev strhne lavinu napětí. Kdo ji zabil? Kdo ví víc, než říká? A mohl to být opravdu jeden z nás?

Související články