6 kroků k dokonalé detoxikaci pleti. Naučte se je!

Detoxikace je pro pleť velice důležitá!

Týká se to nás všech – na pleť působí vnější vlivy nebo třeba také stres. Pokožka pak rychleji stárne, předčasně se na ní objevují vrásky, chybí jí energie a nezáří. Změňte to! Chraňte ji správnými produkty a dopřejte jí detoxikační péči. Následujících 6 kroků vám poradí, jak docílit svěží a zdravé pleti.

1. KROK: Denní krém

Aby přes den byla vaše pleť vyživená a nestrádala, ráno ji namažte denním krémem, který je vhodný pro váš typ pokožky. Ideální je takový, co má detoxikační účinky, jako například Elixir Jeunesse od Yves Rocher, který hydratuje a chrání před vnějšími vlivy, čímž také zabraňuje zrychlování procesu stárnutí. Vhodný je pro normální až smíšenou pokožku, kterou rozzáří, umožní jí dýchat a navíc zredukuje vrásky.

Přes den na naši pokožku působí různé škodlivé vlivy, jakými jsou například znečištěné ovzduší, cigaretový kouř nebo stres. Z tohoto důvodu je potřeba chránit pleť správným denním krémem. Yves Rocher, Nivea

2. KROK: Odlíčení

Pleť si potřebuje v noci odpočinout stejně jako vy, proto je nutné ji zbavit líčení i všech nečistot. Zvolte pečující pleťové mléko anebo detoxikační micelární gel.

Jaký detoxikační micelární gel vyzkoušet? Zvolte třeba ten od Yves Rocher. Stejně jako jeho „kolega“ denní krém z řady Elixir Jeunesse osvěžuje, čistí, regeneruje, chrání a díky výtažku z aphloie bojuje proti negativním vlivům urychlujícím stárnutí pokožky. Navíc je více než 90 % jeho složek přírodního původu.

Nic se nestane, když jednou za čas usnete neodlíčená. Rozhodně by to ale nemělo být časté, protože vaše pleť si potřebuje odpočinout, což se jí podaří pouze, pokud bude dokonale vyčištěná od líčení i nečistot. Nivea, Manufactura, Yves Rocher

3. KROK: Noční krém

Spánek má regenerační účinky a jeho nedostatek se projevuje nejen na vašem psychickém a fyzickém rozpoložení, ale také na pleti. Dopřejte jí 6 až 8 hodin blahodárného odpočinku a vyživující noční krém s lehkou texturou, který nezamezí tomu, aby mohla dýchat. I tady lze vybírat z řady Elixir Jeunesse Yves Rocher anebo můžete sáhnout po Regeneračním nočním krému Pure & Natural od Nivey. Ten neobsahuje parabeny, silikony, barviva ani minerální oleje a hodí se pro citlivou pleť.

Noční krémy by měly mít lehkou texturu, protože pleť pod nimi musí dýchat. Yves Rocher, Nivea

 

4. KROK: Kúra

Správné odličování a krémy k dokonalé péči o pokožku nestačí. Pravidelně by jí měla být dopřána koncentrovaná síla detoxikační kúry. Produkt, který zvolíte, je čistě na vašich preferencích, ale výběr je široký. Od velice luxusních výrobků, jakým je například Juvena Detoxifying Concentrate s avokádovým proteinem, po přírodní kosmetiku, jejímž zástupcem je třeba Exkluzivní regenerační & výživný pleťový olejový elixír Manufactura, který je kombinací šípkového, jojobového, avokádového, makadamiového a slunečnicového oleje a je navíc obohacený o výtažky ze sedmikrásky a rozmarýnu.

Pleťová kúra znamená opravdu koncentrovanou sílu, která pleti svými prospěšnými složkami dodává zdraví a vitalitu. Fann.cz, Manufactura, Yves Rocher

5. KROK: Maska

Pleťové masky jsou jedním ze základních bodů detoxikace pleti. Mnohé dokáží opravdu hloubkově vyčistit a zregenerovat pleť. Nutné je vybrat si tu pravou, která bude zrovna vašemu typu pokožky sedět. Masky by měly používat hlavně ženy, co žijí ve městech, kde je ovzduší více znečištěno, dále také ale ty, které se pohybují v prašném nebo zakouřeném prostředí.

Například Masque D´Tox od značky Payot Paris, která se hodí pro všechny typy pokožky, absorbuje nečistoty do sebe, takže po umytí má pleť svěží a zářivý vzhled. Pro vytížené ženy nebo takové, které s maskou nechtějí trávit víc času, než je nezbytně nutné, je ideální maska NightWear Plus Detox Mask od Estée Lauder s kaolínem. Působí totiž během 3 minut a tak krátká doba jí stačí k tomu, aby vyčistila pleť, zbavila ji nadbytečné mastnoty, osvěžila a sjednotila.

Pleťová maska je ideální pro chvilku pohody a relaxace. Naneste masku třeba při horké koupeli, během níž si odpočine vaše tělo i mysl. I to je totiž pro detoxikaci důležité. Fann.cz, Manufactura

6. KROK: Líčení

I líčení vám může v detoxikační péči o pleť pomoci. V současnosti je na trhu už řada produktů, které zlepšují stav pleti nejen vizuálně, ale opravdu ji chrání a mají na její zdraví pozitivní účinky. Rozjasněte ji s BB Skin Detox Fluid od Clarins, který má lehkou texturu, obnovuje lesk pokožky, hydratuje a chrání a navíc disponuje přirozeným krytím. Pro rozzáření se zase hodí rozjasňovač od Manufaktury, který obsahuje rostlinné oleje a včelí vosk. Ideální je na místa vhodná ke zvýraznění, proto se nejčastěji aplikuje na lícní kosti a používá se i v líčení očí, protože pod obočím a u vnitřního koutku dokáže rozzářit a opticky zvětšit oči.

Ženy, které nepoužívají make-up ani BB krémy by měly na ochranu své pleti dbát jiným způsobem. Rozhodně není vhodné pokožku nechávat „nahou“. Pravidelná péče vhodným pleťovým balzámem by pro ně měla být denní rutinou. Jen tak lze zamezit dehydrataci pokožky, regenerovat ji, vyživovat a chránit.

Líčení se může stát skvělým pomocníkem v péči o pleť, stačí vybrat ty pravé produkty, které mají řadu pro pokožku prospěšných látek. Sephora, Manufaktura