5 zdravotních zázraků, které podporujete líbáním

Storyblocks

Milujete líbání? Tak od teď ho budete milovat ještě víc! Ukázalo se totiž, že lidé, kteří se pravidelně oddávají této činnosti, mají jisté výhody. Víte o nich?

Patříte k těm, kteří berou líbání jako nutné zlo předehry a projevu náklonosti nebo se v něm vyžíváte a je pro vás důležitou součástí života? Ať už patříte do kterékoli skupiny, líbání dělá s naším tělem rozhodně divy, tak si je pojďme připomenout.

1. A zase to hubnutí

Pokud jste tak trochu hubnoucí fanatik, rozhodně ocenítě, že i při líbání spalujete kalorie. Jedním polibkem můžete spálit až 15 kalorií. Místo pocení ve fitku se tak zavřete v ložnici a máte po starostech.

2. Líbání místo očkování

Nemějte strach z bakterií. Díky líbání si s partnerem vyměníte bakterie ústní mikroflóry, což je pro imunitu to pravé ořechové.

3. Tlak i srdce jásají

V průběhu vášnivého polibku se zvedá krevní tlak a tlukot srdce se zvýší, což je pro naše tělo také velmi příznivým faktorem. Narozdíl od klidového tepu, který je 70-80 tepů za minutu, v průběhu intenzivního polibku se naše srdce rozbuší rychlostí 110 tepů za minutu.

Během polibků zapojujete nervy rtů a jazyka čímž dáváte mozku mnoho signálů.
Během polibků zapojujete nervy rtů a jazyka čímž dáváte mozku mnoho signálů.

4. Štěstí všude kolem nás

Během polibků zapojujete nervy rtů a jazyka čímž dáváte mozku mnoho signálů. Následně dojde k vyplavení vělkého množství serotoninu, známého, jako hormon štěstí. Tento hormon vás také zbavuje stresového hormonu kortizonu.

5. Přírodní viagra

Není asi nic překvapujícího, že při líbání stimulujete velký počet vzruchů, které putují přímo do pohlavních orgánů. Dochází tak k vyšší produkci pohlavních hormonů a pro nás se styk stává intenzivnějším a zábavnějším.