FACESTARŽivotní styl5 tipů pro novoroční předsevzetí chytře a s rozmyslem!

5 tipů pro novoroční předsevzetí chytře a s rozmyslem!

Každým rokem tisíce Češek a Čechů směřují do nového roku s nadšením a touhou po sebezdokonalení a pozitivní změně. Možná k nim patříte také. A není divu. Vánoční volno, čas s rodinou a i samotná změna čísla roku přiměje člověka k bilancování a zamyšlením nad uplynulým obdobím. Pro ty z vás, kteří jste se vydali na cestu nového já, přinášíme 5 tipů, jak ve své snaze vytrvat. K tomu nám dopomohou i moderní technologie.  

Do toho!

Tuhle větu si musíte říct opravdu nahlas! Základním předpokladem pro naplnění svých novoročních cílů je totiž motivace. Může se to zdát jako samozřejmost, ale dokázat se pořádně nadchnout často stojí nečekané úsilí. Namísto mnoha různých neurčitých plánů si v hlavě dobře urovnejte, které cíle si opravdu chcete vytyčit. Nic totiž nezkazí nový dobrý návyk jako postupné odkládání těch dalších. Zapátrejte proto ve svědomí, kam chcete svou pozornost opravdu soustředit. Místo “naučím se anglicky” použijte “udělám si certifikát B2”. Jasné a pevné cíle!

Správné načasování je klíč

Řekněme příklad, že vaším cílem každý den začít cvičením. To se dokonce dlouhodobě umisťuje na předních příčkách těch nejoblíbenějších předsevzetí. Nemusíte tedy začít hned na Nový rok. Start pro své nové já si naplánujte podle svého tak, abyste vykročili pravou nohou a všechno vám hrálo do karet. Jelikož po silvestrovské noci se těžko bude začínat. To poté může mít za následek, že přetavit odhodlání na samotnou aktivitu bude velmi obtížné.

Měřte, zapisujte

Nic nedodá větší motivaci, než když se budete moci postupně ohlédnout za svými úspěchy.

Proto se vyplatí si je předem určit a mít o nich přehled. Tady do hry vstupují chytré technologie moderní doby. Třeba Mi Watch Lite od Xiaomi je proto ideálním parťákem. Zaznamenání sportovních aktivit obstará hned 11 režimů, po celý den bude spolehlivě měřit tepovou aktivitu, a kromě vychytaného propojení s telefonem vás hodinky provedou i relaxačním dechovým cvičením. Dokonce vydrží na jedno nabití až 10 dní.

Srovnávejte se jen sami se sebou

Pamatujte na to, že každé předsevzetí a jeho plnění musí vyhovovat vám. I když někdy vyžaduje pořádné vystoupení z komfortní zóny. Pokud se třeba snažíte zhubnout, je jasné, že srovnávání s kolegyní v práci ničemu nepomůže. Pomoci soustředit se na překonávání pouze vlastních limitů vám může Mi Body Composition Scale 2. Tato chytrá váha měří 13 různých údajů, které vám pomohou pochopit vaše tělo a naměřená data automaticky uloží a zpracuje aplikace ve vašem chytrém telefonu Mi Fit. V reálném čase tedy uvidíte svoje pokroky. 

Sdílejte!

Na rozdíl od nezdravého porovnávání vám sdílení znásobí radost z dosavadních úspěchů a progresů. S příchodem sociálních sítí a nástupem trendu influencerů se staly populárními i různé cvičící výzvy. Určitě si každý z nás vybaví výzvy spojené se zdravým životním stylem. Oblíbení sportovci tak sdílí svou denní rutinu a jejich fanoušci se mohou kdykoliv pomocí hashtagů zapojit.

Například 30 day challenge. Zaprvé to nutí samotného sportovce pravidelně cvičit a zadruhé příspěvky inspirují fanoušky k vlastní aktivitě. Například s vynikajícím telefonem Mi 10T se tak sami můžete postavit do role názorového vůdce. Díky velmi dlouhé výdrži baterie nikdy nezradí během cvičení a díky vynikajícímu fotoaparátu se můžete hrdě pochlubit svým progresem a inspirovat tak i vaše přátele.

Nezbývá než popřát hodně síly a odhodlání! Zvládnete to! S chutí do toho a půl je hotovo! Všechny chytré produkty pořídíte na www.xiaomi.cz

Související články