FACESTARZdraví5 důvodů, proč si dát každý den trochu ořechů

5 důvodů, proč si dát každý den trochu ořechů

1. Ořechy jsou právem řazeny mezi superpotraviny, a to zejména pro vysoký obsah tuků, bílkovin, minerálů (hořčík, draslík, selen, zinek, měď) a vitaminů, ale i vitaminy skupiny B, E.

1. Ořechy jsou právem řazeny mezi superpotraviny, a to zejména pro vysoký obsah tuků, bílkovin, minerálů (hořčík, draslík, selen, zinek, měď) a vitaminů, ale i vitaminy skupiny B, E.

2. Častá konzumace ořechů (pro představu minimálně 150g za týden) snižuje riziko výskytu srdečního záchvatu (infarktu) i úmrtí na infarkt. Stejně tak ořechy snižují hladinu celkového i „zlého“ LDL cholesterolu, triglyceridů, mírně zvyšují hladinu „dobrého“ HDL cholesterolu a poskytují silnou antioxidační ochranu. Pro tyto všechny vlastnosti je vhodné zařadit ořechy do pravidelného jídelníčku. Denní dávka by se měla pohybovat od 4 do 6 polévkových lžic rozdělených do 3 dávek denně.

3. Ořechy mají energii JIN – ochlazovací, takže když máte problémy se studenýma rukama či nohama, konzumujte je opraažené (na pánvičcce bez oleje jen tak na sucho).

4. Pokud máte rády sladkosti, určitě dejte přednost těm s oříšky nebo je ořechy zajídejte. Vracají vašemu tělu minerály, které jim cukr odebírá. Náš tip: dejte si tyčinku Maxi-Nuta s praženými mandlemi. Ořechy si můžete přidávat také ráno do kaše nebo si s nimi posypat rýži k večeři. Experimentům se meze nekladou. Uvidíte, že vám bude chutnat. Rozhodně však upřednostňujte čisté ořechy, bez příchutí a nesolené.

and

5. Ořechy jsou výborné jako náhrada za kravské mléko, pokud na něj máte alergii. V obchodech koupíte např. mléko mandlové, kokosové, ale i jiné. Tyto mléka by měli upřednostnit zejména lidé trpící kožními a dýchacími problémy jako je ekzém či astma.

Tak které si dáte dnes?

Související články