FACESTARZdraví3 ZÁKLADNÍ PILÍŘE SILNÉ IMUNITY A PODZIMNÍ PLÍSKANICE VÁS NEDOSTANOU

3 ZÁKLADNÍ PILÍŘE SILNÉ IMUNITY A PODZIMNÍ PLÍSKANICE VÁS NEDOSTANOU

 

 

Základ imunity – dostatek Céčka

and

Vitamin C je známý antioxidant, potřebný pro tvorbu kolagenu a nepostradatelný pro správnou funkci imunitního systému a celkově dobrou kondici organismu. Co tedy dělat je celkem jasné – dopřejte si každý den pravidelnou nálož céčka a podzimní virózy se vám obloukem vyhnou.

Stejně jako vitamin C také zinek povzbuzuje imunitu. Současně příznivě působí na kvalitu pokožky, vlasů a nehtů. Dopřejte si koktejl bohatý na tyto vitaminy a nebudete stonat.

Únava – záškodník pro pevnou imunitu

and

Pravidelný a dostatečný přísun hořčíku hraje zásadní roli při zvýšené nejen fyzické, ale i psychické zátěži. Přispívá ke snížení únavy i vyčerpání a podílí se na normální činnosti svalů a nervové soustavy. Je důležité vědět, že s věkem se spotřeba hořčíku zvyšuje a podle toho si jeho přísun hlídat.

Mezi typické příznaky nedostatku hořčíku ve stravě patří především vyšší míra podrážděnosti, nespavost, náladovost nebo i špatné trávení. Dalšími příznaky nedostatečného přísunu hořčíku pak může být i bušení srdce, arytmie. Může se projevit i depresemi nebo třeba i záchvatem astma.

Hořčík a jeho funkce v organismu

Hořčík je velmi důležitý prvek pro správné fungování lidského organismu. Dostatek hořčíku v potravě je velmi důležitý pro správnou funkci svalů a nervů. Např. u žen hořčík pomáhá mírnit potíže spojené s premenstruačním syndromem, tlumí deprese, současně působí jako prevence infarktu a podporuje oběhový systém. Mnoho lidí, u kterých byl zjištěn nedostatečný příjem hořčíku, bylo současně obézní. Existuje řada vědeckých studií, které prokazují, že dostatečný obsah hořčíku v potravě významně napomáhá ke zdravému hubnutí.

Zdroje hořčíku

and

 

Mezi velmi bohaté zdroje hořčíku patří potraviny, jako jsou třeba mandle, různé druhy ořechů, fazole, hrách, čočka, soja nebo třeba banány a meruňky, listová zelenina i celozrnné pečivo. Všechny tyto potraviny bývají zpravidla uváděny u většiny zdravých, resp. dietních jídelníčku. Pohodlným řešením jsou však stále oblíbenější vitaminové doplňky stravy.

Vitaminové tipy redakce:

and

1/ Revital expres – vitaminová nálož pro zvýšení imunity. Obsahuje zvýšenou dávku vitamínu C 320 mg + Zn + přírodní výtažek z aceroly a šípku. To vše v jednom sáčku, jehož obsah stačí jednoduše nasypat do úst. Díky formě rozpustného prášku má rychlý nástup účinku, takže pomůže v pravé chvíli. Neobsahuje cukr a je tedy vhodný také pro diabetiky. Pro pokrytí běžné denní dávky stačí jeden sáček přípravku denně.

and

2/ Jste stále někde na cestách a potřebujete doplnit energii? I pro vás máme řešení! Revital expres Magnezium v praktických jednorázových sáčcích, bez nutnosti zapíjení. Je to tak snadné, stačí jen nasypat do úst! Tento moderní doplněk stravy přináší možnost snadného užití a rychlý nástup účinku. Stačí ho nasypat do úst, kde se přirozeně rozpustí bez nutnosti zapíjení a zanechá osvěžující chuť grepu.

Související články