FACESTARŽivotní styl3 nejlepší vychytané aplikace pro záznam sportovních výkonů

3 nejlepší vychytané aplikace pro záznam sportovních výkonů

Sportování bez záznamu aktivit si mnoho z nás nedokáže představit. Pro některé to může být motivace při porovnávání výkonů s kamarády, jiní si mohou díky tomu sestavovat tréninkové deníky. K zaznamenání vašich sportovních výkonů potřebujete jen smartphone s vhodnou aplikací.

Cvičení doma už není doménou pouze zimních měsíců, jarní lockdown z minulého roku toho byl důkazem. Lidé si kvůli zavřeným fitness centrům zvykli udělat provizorní posilovnu přímo v obýváku, cvičení s vlastní vahou je navíc zdravější než zvedání těžkých závaží.

O to více narostla spotřeba pořídit si virtuálního asistenta, který vás bude při domácím cvičení instruovat a zároveň spolehlivě měřit výkon, díky čemuž si nastavíte optimální trénink přímo pro vás. A protože je dostupných aplikací pro sportování spoustu, zde jsou oblíbené aplikace, které si můžete stáhnout zdarma v obchodu a aplikacemi Huawei AppGallery.

BetterMe

Série BetterMe, která je obecně zaměřená na zdravý životní styl, se v současné době těší obrovské popularitě. Zejména verze BetterMe: Home Workout & Diet byla velmi oblíbená během karantény, stejně jako v období kolem Nového roku.

zdroj: archiv BetterMe
zdroj: archiv BetterMe

Není se čemu divit, aplikace nabízí kromě personalizovaného rozvrhu cvičení a podrobných instrukcí během nich také plán stravování, který pomáhali vyvinout odborníci na stravování. Díky tomu lze zvolit i mezi režimy přerušovaného půstu, keto, vegan a mnoho dalších. Součástí je samozřejmě i počítání kalorií a sledování pitného režimu. Aplikace rovněž navrhne jídla na míru vašemu jídelníčku a přidá k nim video recepty.

zdroj: archiv Better Me

Dalšími verzemi BetterMe jsou Walking & Weight Loss (zaměřená na hubnutí chůzí), Weight Loss Running (běh), Calm, Sleep, Meditate (odpočinek a relaxace) a Workout Trainer (posilování).

Fitify

zdroj: Fitify

Aplikace od českých vývojářů (se sídlem v Klatovech) je v rámci AppGallery jednou z nejoblíbenějších svého druhu ve střední a východní Evropě, celosvětově si ji už stáhlo přes 5 milionů uživatelů. S Fitify můžete cvičit jak s vlastní vahou, tak s pomůckami – třeba s kettlebellem, TRX, medicinballem nebo pěnovým válcem.

Tato jediná česká fitness aplikace (tudíž i plně v češtině) nabízí více než 850 cviků a 15 relaxačních cvičení, její součástí jsou také videoukázky cvičení. Takže pokud se rozhodnete pro domácí cvičení, s Fitify si určitě vyberete workout na míru.

Ultimate Ab & Core Workouts

Posilovací aplikace přímo stavěná do skromných domácích podmínek. Díky řadě prostorově nenáročných cvičení dáte zabrat každému svalu ve vašem těle, přičemž si můžete nakombinovat, kterým partiím se budete věnovat prioritně. Ať už si chcete zmenšit objem v pase, vyrýsovat postavu nebo si dát do těla během kardio cvičení, díky Ultimate Ab & Core Workouts snadno dosáhnete na vysněné cíle.

zdroj: Ultimate Ab & Core Workouts
zdroj: Ultimate Ab & Core Workouts

and and

Související články