FACESTARŽivotní styl22 VĚCÍ, KTERÉ VÁM ZLODĚJ NIKDY NEŘEKNE: ŘIĎTE SE JIMI A NEMUSÍTE...

22 VĚCÍ, KTERÉ VÁM ZLODĚJ NIKDY NEŘEKNE: ŘIĎTE SE JIMI A NEMUSÍTE SE BÁT VYKRADENÍ!

1. Samozřejmě, že jsme se už potkali. Minulý týden jsem u vás čistil koberce, natíral okenice nebo jsem vám dovezl novou ledničku.

1. Samozřejmě, že jsme se už potkali. Minulý týden jsem u vás čistil koberce, natíral okenice nebo jsem vám dovezl novou ledničku.

2. Díky, že jste mi umožnili použít toaletu, když jsem u vás minulý víkend pracoval. Trošku jsem si upravil okno, abych si usnadnil návrat.

3. Ty květiny před vaším vchodem jsou nádherné. Je vidět, že máte vkus. To znamená, že i uvnitř bude spousta pěkných věcí.

4. Ano, opravdu se dívám, zda máte plnou schránku letáků. Taky vám je někdy sám nosím, abych viděl, jak dlouho to potrvá, než zmizí.

5. Když odjíždíte v zimě na dovolenou, řekněte sousedovi, aby k vám občas zajel autem a odhrabal sníh. Čerstvý sníh na příjezdové cestě je dobré znamení.

6. Jestliže máte ve vchodových dveřích dekorativní skla, neměli byste si nechat ovládání alarmu namontovat tak, abych na něj viděl.

7. Dobrá firma zabezpečí okno nad umyvadlem. Okna v druhém patře domu často vedou do ložnice a ke šperkům. Detektory pohybu rozhodně nejsou v takovém případě od věci.

8. Když prší, máte tolik práce s deštníkem, že zapomenete zamknout. To se dá pochopit. Ale pochopte i vy mě. Neberu si volno, protože je ošklivo.

9. Vždycky nejdřív zazvoním. Když přijdete otevřít zeptám se na cestu někam nebo vám nabídnu nějakou službu (měli byste odmítnout).

10. Opravdu si myslíte, že se nepodívám do přihrádky s ponožkami? Vždycky se dívám do prádelníku, do kredence i do skříňky s léky.

11. Dám vám užitečnou nápovědu: do dětského pokoje většinou nejdu.

12. Máte pravdu, vážně nemám tolik času, abych se pokoušel otevřít sejf. Ale jestliže není připevněný, vezmu si ho s sebou.

13. Puštěná televize nebo rádio odradí lupiče lépe než alarm. Jestliže se vám nechce nechávat puštěnou televizi, když odjíždíte, kupte si zařízení, které se dá načasovat a simuluje záři skutečné obrazovky.

14. Někdy u sebe nosím desky s dokumenty. Jindy třeba hrábě. Dělám všechno pro to, abych nevypadal jako darebák.

15. Víte, co nejvíc nesnáším? Štěkající psy a všetečné sousedy.

16. Okno rozbiji, i když to udělá trochu rámus. Když to soused uslyší, zastaví se a zaposlouchá, jestli to uslyší znovu. Když ne, bude pokračovat v tom, co dělal. Tak lidi prostě fungují.

17. Nestěžuji si, ale proč utrácíte tolik peněz za skvělý zabezpečovací systém, když ho pak necháte vypnutý?

18. Rád se vám dívám do oken. Hledám známky vaší přítomnosti v domě, televizní obrazovky a věci, co se mi líbí. Projíždím autem nebo se procházím okolo večer před tím, než zatáhnete žaluzie, abych si vybral, co se mi hodí.

19. Neoznamujte na facebooku, že odjíždíte na dovolenou. Dostat se k té informaci je mnohem snazší, než si myslíte.

20. Pootevřené okno přes den pro vás znamená čerstvý vzduch, až se vrátíte domů. Pro mě je to pozvání.

21. Když zazvoním a nic se neděje, zkusím si otevřít. Občas je to výhra v loterii, prostě vejdu dovnitř.

22. Nepodceňujte bezpečnostní dveře. Jenom třetí bezpečnostní třída odolá běžným nástrojům, které používám. Například bezpečnostní dveře Next SD 101 3. třídy mají 17 až 19 jisticích bodů, integrovaný rozvorový uzamykací systém, pancéřování zámku je zesíleno speciálním plechem a celé dveře jsou zasazeny v tuhé ocelové kostře s oboustranným pancéřováním. To už je opravdu hodně těžké překonat.

and

Ještě účinnější zabezpečení bytů a domů nabízejí dveře 4. bezpečnostní třídy. Bezpečnostní dveře Next SD 121 jsou nejmasivnějšími dveřmi této kategorie na trhu a jsou zajištěny vedle všeho zabezpečení třetí třídy až 23 jistícími body, a poskytují tak ještě vyšší ochranu proti vniknutí. Dobré je také vědět, že pojišťovny obvykle vyžadují minimálně 3. bezpečnostní třídu.
 

Související články