FACESTARKultura11. ROČNÍK FESTIVALU MĚSTO HER ANEB JAK DAVID DEYL ZAŽIL PRÁZDNINY NA...

11. ROČNÍK FESTIVALU MĚSTO HER ANEB JAK DAVID DEYL ZAŽIL PRÁZDNINY NA BOLEVÁKU

 

 

Největší letní akce na Plzeňsku

Organizátor Euronova Group připravila pro návštěvníky rozmanitý doprovodný program. Letošní ročník nabídl hned několik, pro návštěvníky pozitivních, změn. Pro labužníky a vyznavače zdravého životního stylu se nabízelo občerstvení v mobilním cateringu food court, které poskytovala restaurace hotelu U Zvonu  a EL Cid La Provence. Pořadatelům ale udělalo čáru přes rozpočet počasí, a tak musela být kvůli bezpečnosti část hlavního programu zrušena.

Charismatický David Deyl nezklamal

Na dětské i dospělé návštěvníky čekal na velké pláži Boleveckého rybníku bohatý program, který se odehrával na třech scénách. Silný vítr si pohrával s hlavní scénou a tak se objevil David Deyl a po té už ovšem museli pořadatelé zasáhnout. „Měl jsem štěstí vystoupit jako první, když ještě počasí přálo a koncert jsem si maximálně užil“, říká severočeský rodák, skladatel a zpěvák s mimořádnou barvou hlasu a sugestivním podáním svých vlastních písní se silnou melodickou linkou, kterou podtrhuje hrou na klávesy.

Nedostalo se tak na hlavní hvězdu Evu Farnu či Pilsen Queen Tribute revival. „Mrzí nás to, ale bezpečí účinkujících a návštěvníků bylo na prvním místě,“ prohlásil Radek Novák, z pořadatelské společnosti Euronova Group.  

DJ´s, divadlo, fitness i zábava pro děti

Na malé stage, která byla před větrem více krytá, jelo vše bez omezení. Programem hlavně pro děti tam provázel plzeňský DJ Quaak, který se postaral o hudbu i zábavu. Diváci mohli vidět taneční vystoupení, ukázky Djingu a nebo fitness novinky v podání trenérů. Ti nejmenší si od rána mohli užívat dětských atrakcí a soutěží včetně divadelních vystoupení v režii oblíbeného moderátora DJ Quaaka.

Novinkou bylo třetí pódium se zaměřením na divadelní představení, kde vystupovaly regionální divadelní spolky. Na své si přišly především děti, pro které bylo připraveno několik pohádkových příběhů s loutkami i živými herci, ale také výtvarná dílna a spousta soutěží. Na pláži bylo spousta atrakcí, jako třeba historická bitva a na vodní ploše aquaball nebo dětská šlapadla.

Celý program měl ukončit velkolepý ohňostroj, ale ani na ten se nedostalo. „Dohodli jsme se se Starostou Městského obvodu Plzeň 1, Mgr. Miroslavem Brabcem, na přesunutí. Ohňostroj mohou lidé shlédnout 1. srpna v centrálním parku na Lochotíně zhruba kolem půl 11, po promítání filmu Ledové království,“ dodal R. Novák. „Návštěvníci nepřijdou ani o Evu Farnu. Zpěvačka vystoupí dne 20. srpna v areálu na břehu rybníka Šídlovák v Plzni“, dodává starosta Miroslav Brabec.

 

 

Související články