FACESTARŽivotní styl10 PÁDNÝCH DŮVODŮ, PROČ MÍT NA CESTÁCH SPOLEHLIVÉHO PARŤÁKA A SPOLUJEZDCE

10 PÁDNÝCH DŮVODŮ, PROČ MÍT NA CESTÁCH SPOLEHLIVÉHO PARŤÁKA A SPOLUJEZDCE

 

 

and

Mít v autě dobrého spolujezdce je alfa a omega úspěchu, a to z několika důvodů:

1)   Ve dvou se to přeci jen lépe táhne. Rychleji, bezpečněji, veseleji.

2)   Už jste někdy parkovali podélně a na místo, „kam se prostě nemůžete vejít“?! A právě teď je vhodná příležitost, aby se váš parťák ukázal, vystoupil a pomohl navigovat.

3)   Jen ten správný sparing partner vám pokaždé připomene, ať zařadíte trojku. Čtyřku. Možná i pětku. Kdybyste náhodou zapomněli.

4)   Kdo jiný by vám měl podat mikinu ze zadního sedadla nebo vytáhnout žvýkačku z tašky?

5)   V cíli budete vědět víc než na začátku. Dozvíte se plno užitečných informací a překvapujících drbů. A možná i o sobě.

6)   Na nadávání v dopravní zácpě budete dva. A tím se určitě zkrátí.

7)   Vás parťák vás včas upozorní na krásy okolí. Třeba na pěkného řidiče/pěknou řidičku v druhém pruhu.

8)   Nikdy se neztratíte. Pokud váš parťák nemá orientační smysl ještě horší než vy. Pokud je tomu skutečně tak, alespoň má kdo sledovat navigaci, držet mapu nebo se ptát místních na cestu.

9)   Poslouchání rádia a žvýkání jsou jedny z nejoblíbenějších prostředků, jak bojovat s nudou a pozorností za volantem. Vy, jako řidič, ale nemůžete ladit a hledat vaši oblíbenou stanici. Je tu váš spolujezdec, aby přepnul tu správnou písničku a přidal se k vám, až začnete (samozřejmě hezky) zpívat.

10)       Máte se s kým podělit o radost, když dorazíte bezpečně na místo určení. Navíc je tu někdo, kdo to dokáže ocenit. Vždyť i v letadle se pilotům tleská…

and

Žvýkačky bez cukru Orbit jsou tím nejlepším společníkem za volantem. Nejen, že vám pomáhají lépe udržovat pozornost, uvolňují napětí, ale také pečují o zuby. Výhody žvýkání v autě oceňuje i slavný český jezdec Rallye Dakar.

I zkušený řidič Aleš Loprais ví, že po dlouhých hodinách za volantem je dobré vědět, co vám pomůže se na jízdu lépe soustředit: „Na závodech trávím mnoho času řízením, jsou to nejen dlouhé hodiny, dny, ale i noci. Dost na to, abych už poznal, co mi pomáhá lépe se soustředit a být za volantem v pohodě – žvýkačky a dobrý, spolehlivý spolujezdec jsou zárukou toho, že v bezpečí dorazím do cíle,“ říká Aleš Loprais, který se do závodního auta posadil poprvé v sedmi letech.

Související články