FACESTARRecepty10 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH PŘÍCHUTÍ BONBONŮ A ŽVÝKAČEK: KTEROU BYSTE SI DALI A KTEROU...

10 NEJOBLÍBENĚJŠÍCH PŘÍCHUTÍ BONBONŮ A ŽVÝKAČEK: KTEROU BYSTE SI DALI A KTEROU ANI NÁHODOU?

Poslední dobou jsou čím dál více v oblibě různé netradiční kombinace. Patří k nim třeba pomeranč s chilli nebo skořicí, slaný karamel a čokoláda a další. Mezi oblíbené dnes patří také kyselá příchuť.

Poslední dobou jsou čím dál více v oblibě různé netradiční kombinace. Patří k nim třeba pomeranč s chilli nebo skořicí, slaný karamel a čokoláda a další. Mezi oblíbené dnes patří také kyselá příchuť.

Jaké příchuti „cucavých“ bonbonů a žvýkaček podle průzkumů vedou?

1. Jahoda

Obliba jahod a jahodové příchuti se nejspíš nikdy nezmění, a to nejen u bonbonů. Už jste si někdy všimli třeba u stánků se zmrzlinou, která vždycky nejdřív zmizí? Zatímco citronové je plná vanička, jahodové zbývá troška u okraje.

andflickr.com/Christopher Levy

2. Směs ovoce

„Ovocná“ chuť. Zkrátka od všeho trošku. Rozhodně je osvěžující, ale nemůžete říci, zda převládá jablko, pomeranč, ananas, banán nebo něco jiného.

andflickr.com/Ansy Wong

3. Pomeranč

Pomerančová příchuť je další stálice. Když si máte vybrat příchuť neznámé značky bonbonů, pomeranč je sázka na jistotu. Taky dává pocit, že si dopřáváte něco zdravého a plného vitaminů.

andflickr.com/Sharon

4. Máta

Bez peprmintových žvýkaček a bonbonů by svět zdaleka nebyl tak krásný. Příchuť máty osvěžuje nejen mysl, ale také dech. Proto je v určitých chvílích prostě nenahraditelná.

andflickr.com/Rosamaria 

5. Citron

Uprostřed žebříčku má kyselý citron své místo. Cítíte tu chuť? Jakmile na citron pomyslíte, začnou se vám v ústech tvořit sliny. A to nemusí bonbon, který si vkládáte do úst, vůbec být kyselý.

andflickr.com/JebbiePix

6. Grep

Opravdu? Není grep hořký a nedobrý? Zřejmě nikoli. Šesté místo v žebříčku je pořád krásné.

andflickr.com/AntyDiluvian

7. Třešně

Třešně připomínají léto a příjemné chvilky strávené v přírodě. Proto musí i třešňová příchuť patřit mezi nejoblíbenější.

andflickr.com/Jennifer Smith

8. Rozmanitá chuť

Hlavně, že je to sladké. Některé bonbony nemají klasickou konkrétní příchuť. Nedá se říci, že by byly ovocné, jsou prostě sladké a dobré.

9. Bez příchuti

Možná to zní překvapivě, ale existují i žvýkačky, které nemají žádnou příchuť, a dokonce se dostaly mezi deset nejoblíbenějších. Nejspíš je nemalé procento lidí, kteří se různých příchutí už přejedli.

10. Jablko

Čestné desáté místo patří snad nejběžnějšímu ovoci, jaké známe. Na jablečnou příchuť bychom rozhodně neměli zapomínat.

andflickr.com/labelle-Vie

Vyzkoušejte něco nového!

Občas ale stojí za to ochutnat i něco nového. Například jedna ze stálic na trhu, bonbony Tic Tac, kromě klasických příchutí, jako je Mint, Orange a Strawberry Mix – uvádí na trh limitovanou edici Tic Tac Popcorn. Láká vás zkusit něco neobvyklého? Tic Tac s příchutí popcornu je určitě výzva! Také je od letošního roku seženete ve větším balení Big Pack o hmotnosti 98 g.

andandandand

A jaké příchutě určitě nebudete chtít ochutnat?

Z některých příchutí vám bude určitě rozum stát. Mezi deset nejdivnějších (a nejnechutnějších) příchutí se dostal vosk do uší, strupy (na těch není nejhorší příchuť, ale to, jak vypadají), plesnivý sýr, zkažená vejce, dětské ubrousky, mravenci (opravdoví mrtví mravenci zalití v cukru) tuňák (tuňák je určitě dobré jídlo, ale bonbony s tuňákovou příchutí?), durian (exotické ovoce, které se vyznačuje velmi pronikavým nepříjemným pachem), tchoří pach a zvratky (ano, i takové bonbony se na trhu najdou). Dáte si?

Související články