Zadáno pro ženy! I supermámy musí odpočívat! A existuje na to program!

Vydal Hana Kučerová | Publikováno 15.06.2017

zdroj: Lázně Kostelec

Mámy, mamky, maminky, dopřejte si ten luxus a hoďte na chvíli povinnosti a starosti za hlavu. Vezměte si dovolenou. Sbalte si věci, vypněte mobil a užijte si pár dní a nechte se hýčkat. I supermámy potřebují dobít baterky.

Říká se, že ženy jsou slabší pohlaví, ve skutečnosti jsou však skrytými hrdinkami dnešní doby. Každé ráno časně vstávají, udělají snídani pro děti a partnera, vypraví děti do školy, sebe do práce, poklidí domácnost, stráví osm hodin v práci, kde jsou produktivní, po práci se věnují dětem, udělají s nimi úkoly, oběhají kroužky, uvaří večeři, uklidí, vyperou, vyžehlí, stráví čas s manželem, možná něco málo přečtou či si zacvičí a ráno začíná celý kolotoč nanovo.

Psychologové dporučují aby si každá žena na mateřské i pracující jednou za čas dopřála zasloužený oddych. Je vidět to vyslyšely Lázně Kostelec u Zlína, které připravily speciální balíček nazvaný Zadáno pro ženy. Jak napovídá již samotný název, pobyt je složený ze samých procedur, které jsou připraveny právě pro dámy, slečny a dívky a dokonce i babičky.

Očista těla i duše

Balíček obsahuje přesně takové procedury, jaké ženy nejčastěji vyhledávají. Sirná koupel s kozí syrovátkou, obličejová lymfatická masáž, ruční skořicová masáž, zábal s mořskou řasou a zábal s panenským kokosovým olejem. Složení balíčku přispívá k relaxaci, očištění organismu a je zaměřeno také na odstraňování celulitidy a odbourávání tukové tkáně.

Procedury rovněž vyhlazují pokožku a zlepšují její stav. „Zábal s panenským kokosovým olejem je vhodný pro péči o suchou a citlivou pokožku na různých místech těla. Obklady lze přiložit na klouby, záda či ramena. Zábal pokožku jednotlivých částí těla hydratuje a zabraňuje jejímu vysychání. Nízký bod tání kokosového oleje navíc umožňuje aplikovat zábal i klientům s vysokou citlivostí na teplo, k uvolňování totiž dochází již od cca 25 °C–27 °C. Jemná exotická vůně umocňuje relaxační zážitek,“ říká Jiří Fadler, obchodní ředitel Lázní Kostelec u Zlína. „Regenerační syrovátková koupel je vhodná pro všechny typy pokožky, zvláště pro pokožky ekzematické, trpící psoriázou a akné. Obsahuje jedinečný biologický systém ze sušené syrovátky z kozího mléka a sůl z Růžového jezera, která je svým složením velmi podobná soli z Mrtvého moře. Vůně levandule dotváří příjemný smyslový zážitek z této koupele,“ dodává Jiří Fadler.

Věděli jste, že?

Skořicová silice rozšiřuje cévy a podporuje odbourávání tukové tkáně. Používá se zejména v místech výskytu celulitidy. Po masáži se doporučuje určené partie těla procvičit, čímž znásobíme účinek skořicové silice, a tím urychlíme likvidaci tukových buněk.

 Zaměřeno na máminky i babičky

O tom, že jsou Lázně Kostelec u Zlína rájem pro unavené ženy všech věkových kategorií, hovoří i vlastní zkušenost paní Blanky. Ona i její manžel jsou již v důchodu a rádi si jednou za čas dopřejí nejen lázeňskou péči ale poznají i nová místa a jejich okolí. “V Lázních jsme byli 4 dny, tedy 3 noci – pátek, sobota, neděle. Bylo to zrovna v období pálení čarodějnic. Do Lázní jsme se vydali ve čtyřech, ještě společně s našimi známými, svěřila se nám paní Blanka. “ V Lázních jsme si užívali pobyt s jalovcovými a rakytníkovými procedurami. Dostalo se nám perličkové koupele s jalovcem, jalovcové masáže a také zábalu. Po ošetření jsem měla kůži krásně jemnou a hebkou jako samet. Bylo to úžasné,” zavzpomínala spokojená klientka lázní. 

Relax prochází žaludkem

A protože k relaxaci a spokojenosti patří i dobré jídlo, okomentovala i to. “Musím říct, že snídaně i večeře byly naprosto výborné. Klobouk dolů před kuchařem. Večeře jsme měli na výběr ze čtyř exkluzivních jídel. Jsem milovník masa, takže jsem si samozřejmě dala vždy to. Ale bylo k dispozici i dietnější a vegetariánské jídlo,” svěřila a dál pěla chválu. “Snídaně byly formou bufetu a byl tu nepřeberný výběr jídla. Nic nám nechybělo. Nejvíce nás uchvátily koláčky, kterých jsme se nemohli nabažit. Personál je navíc stále doplňoval, takže byly vždy čerstvé a teplé. Opravdu výborné,” dodala s tím, že spokojená byla i s cenou a to i přesto, že je s manželem odkázaná pouze na důchod.

Extra tip na závěr

Lázně Kostelec se nachází v předhůří Hostýnských a Vizovických vrchů, přesto nejste odkázaní jen na dopravu po vlastní ose. Za relaxem se dá jet i bez starostí vlakem. “Jsme z Berouna a nechtělo se nám s manželem jet po D1, tak jsme zvolili cestu vlakem. Trasa Praha – Zlín nám utekla velmi rychle, dali jsme si něco dobrého, přečetli noviny a byli ve Zlíně. Z něj už je to pouhých 6 km taxi. Příjemná cesta bez nervů,” mluví za vše zkušenost paní Blanky.

4.00 1
Hodnocení článku

Související články