Jen sluchátka stereo nestačí! 6 užitečných tipů jak si hudbu skutečně vychutnáte!

Vydal Redakce facestar | Publikováno 02.06.2017

zdroj: Archiv Jabra

Hudba hýbe světem, naším tělem, náladou, emocemi. Hudba je zkrátka mocná. Přináší nám radost, ale často také rozjitří pocity smutku a melancholie. K hudbě utíkáme, když chceme z hlavy dostat všechno ostatní.

1. Nestačí jeden poslech

Někdy si poslechneme skladbu a rovnou ji odepíšeme, když nás okamžitě nezaujme. To však může být velká škoda. Když se k našim uším poprvé dostane nové album, podvědomě totiž očekáváme něco známého, zvláště, pokud se jedná o oblíbeného interpreta. Když hudba neodpovídá našim očekáváním, jsme zklamaní.

Dejte novým skladbám ještě šanci a poslechněte si je alespoň třikrát, než se s nimi definitivně rozloučíte. Možná změníte názor.

2. Zkuste něco nového

Nejspíš budete mít své oblíbené kapely, hudebníky, zpěváky a zpěvačky. Jejich hudbu posloucháte jako něco téměř posvátného. Zkuste trochu experimentovat a chvíli poslouchat něco jiného. Rozšíříte si obzory a je docela možné, že vás nová hudba nečekaně osloví.

3. Nebojte se hlasitosti

Hudba je stvořena k tomu, aby byla hlasitá. Ano, občas si pouštíme hudbu na pozadí, ale každý občas potřebuje pěkně hlasitou hudbu. Samozřejmě není dobrý nápad zkoušet to doma v pozdních večerních hodinách a přesvědčovat o tom sousedy. Ale třeba v autě si můžete nerušeně vychutnat hlasitý zvuk.

4. Poslouchejte v pohybu

Žijte akčně. Jděte si zaběhat nebo zacvičit se sluchátky na uších. Přizpůsobujte pohyb svého těla rytmu hudby. K tomu vám dokonale pomůžou bezdrátová sluchátka. Sluchátka Jabra Move Wireless jsou pro takový poslech přímo stvořená. Jejich ostrý digitální zvuk vám přinese skutečnou hloubku a čistotu hudby. S mobilem v kapse a bezdrátovými sluchátky na uších si užijete svobodu pohybu i kvalitní poslech hudby.

5. Soustřeďte se

Žijeme v neustálém spěchu. Na to, abychom si v klidu sedli a poslouchali, většinou nemáme pomyšlení. Zkuste si ale vybrat album a poslechnout si ho celé, aniž by vás cokoli vyrušilo. Zaposlouchejte se, zaměřte se na to, co chce autor skladeb říci. Projděte si cestu celým albem, budete mít z hudby mnohem hlubší zážitek.

6. Naučte se hrát na hudební nástroj

Pokud ještě na žádný nástroj nehrajete, zkuste to. Možná z vás nebude žádný virtuos, ale o to vůbec nejde. Hraním se totiž naučíte hudbu poslouchat jinak. Uslyšíte víc, než dokud jste se o hru na nástroj nepokoušeli. Vyžaduje to sice trochu víc času a úsilí, ale určitě to stojí za to.

5.00 1
Hodnocení článku

Související články