Zbavte se popraskaných pat a získejte hebké nožky!

Vydal Jana Nováková | Publikováno 08.06.2017

zdroj:

K letním outfitům patří stylové otevřené boty. Ty ale nikdy nebudou vypadat dobře na neupravených nohou. Zjistěte, na co při péči nesmíte zapomenout!

Konečně můžeme nosit žabky, sandálky nebo lodičky s otevřenou patou. Užíváme si koupání v bazénu a procházíme se po pláži. Zkrátka ukazujeme nožky, jak to jen jde. Jenže pokud na chodidlech máme popraskané paty a ztvrdlou kůži, není to moc hezký pohled pro okolí, a navíc nás může potrápit nepříjemná bolest. K dosažení jemných pat, které budou v letní obuvi i naboso vypadat skvěle, je potřebná pravidelná péče. Možností je návštěva salonu, ale mnohé zvládneme i doma. Navíc chodidlům je dobré se věnovat alespoň jedenkrát týdně.

Vybavte se

Základní pomůckou, která by neměla chybět ve vaší výbavě pro péči o nohy, je pemza. Frekvence jejího použití je čistě na vašich potřebách. Někdo ji používá několikrát týdně, jinému stačí párkrát do měsíce. Použít ale můžete i speciální pilníky na ztvrdlou kůži chodidel. Ve svém arzenálu mějte raději obě tyto pomůcky. Dopřejte svým nohám lázeň s bylinnou koupelovou solí a následnou péči nejprve pemzou. Nakonec výsledek dolaďte jemným pilníkem.

Třetí možností jsou seřezávače ztvrdlé kůže tzv. skalpely, ale v tomto případě je nutné si při použití dát dobrý pozor. Manipulace s nimi není snadná a můžete si bolestivě ublížit.

Zapojte profesionální péči

Po každé takové domácí proceduře je třeba nožky řádně promazat. Naše babičky k tomu často používaly sádlo, v současnosti ale raději sáhněte po profesionální péči. Krém PediCALX šetrně zjemní kůži díky vysokému obsahu kyseliny hyaluronové a glycerinu. Napomáhá v prevenci vzniku otlaků a popraskání. Účinně regeneruje a vzhledem k tomu, že je antibakteriální, působí jako prevence proti plísním.

Krásné nohy nedělají jen chodidla

Každý z nás by měl pečovat o tělo jako o celek. Pouze krásná chodidla vaše nohy nespasí. Většina žen si potrpí na dokonalou depilaci, která zajistí naprosto hladkou pokožku. Někdy to ale není snadné. Občas se po různých formách zbavování se nepříjemných chloupků objevuje zarudnutí, svědění a vyrážky. Pokud tomu chcete zamezit, vsaďte na SynCare balzám po holení a depilaci, který obsahuje Babasu olej ze semen stejnojmenné palmy. Ten je známý svými zklidňujícími účinky. Balzám také hydratuje pokožku a dodává jí vitamín C.

5.00 1
Hodnocení článku

Související články