Trápí vás suchá pokožka? Vsaďte na speciální ošetření!

Vydal Jana Maláková | Publikováno 13.05.2017

zdroj: archiv Syncare, redakce

Máte pokožku se sklony k vysoušení? Zjistěte, jakým chybám se musíte vyhnout, aby vaše pleť byla hebká a jemná.

Suchá pokožka dokáže pořádně potrápit. Objevují se na ní drobné šupinky, bývá nepříjemně napjatá, svědí a v těžších případech dokonce bolestivě praská. Se správnými návyky a vhodnou péčí můžete tyto problémy vyřešit jednou provždy.

Dbejte na životosprávu

Kouření, konzumace alkoholu, nedostatek tekutin a spánku - i to jsou příčiny vzniku suché pleti. Omezte nejen kouření a alkohol, ale i kávu, která má pro organismus dehydratační účinky. Nezapomínejte na příjem tekutin, přičemž nejlepší je klasická neperlivá voda, které bychom měli denně vypít okolo dvou litrů (v horkých letních dnech i více). Neodbývejte svou stravu, zapojte do ní ořechy, ryby, panenský olivový olej a další zdroje zdravých tuků.

Pečujte o sebe 

Péče je v boji se suchou pokožkou více než podstatná, musí ale probíhat opravdu správně. Například dlouhá koupel v teplé vodě je sice po dni plném shonu příjemná, ale pokud vaše pokožka trpí vysoušením, tenhle relax její stav ještě zhorší. Zkraťte pobyt ve vodě a regulujte její teplotu tak, aby nebyla příliš horká. Také se ve své koupelně porozhlédněte, jaké kosmetické produkty používáte. Vyhnout se je nutné těm, které obsahují alkohol nebo jsou příliš parfemované, a agresivním mýdlům.

Léto potíže znásobí

Na vině jsou klimatizace, koupání v bazénech, jejichž voda obsahuje chlór, a pobyt na slunci. Opalovací krémy s vysokou ochranou proti slunečnímu záření by měly být samozřejmostí. Tím to ale nekončí, důležitá je totiž také péče po opalování. Vyzkoušet můžete například tělový balzám SynCare se 100% kyselinou hyaluronovou a retinolem. Omlazuje, hydratuje a zjemňuje pokožku. Navíc se rychle vstřebává a má lehkou konzistenci. Dopřát si ho samozřejmě můžete i bez opalování, třeba po každé koupeli, kdy vás zahalí do příjemné vůně.

Když jde o zdraví

Potíže se suchou pokožkou mohou zajít tak daleko, že se objeví zdravotní problémy. Nejčastěji ekzémy a lupenka. Prevence je proto na místě. Ideální je pak přípravek, který dokáže pleť promastit i hydratovat zároveň, protože pokud tyto dvě věci nejdou ruku v ruce, není péče kompletní. Tělové mléko Sebucel LIPOskin SynCare je vyvinuto na principu voda v oleji, díky čemuž má právě obě zmíněné schopnosti. Jeho základem je pupálkový olej v bio kvalitě, hojivý panthenol, vitamín E a kyselina hyaluronová. Na pokožce zanechává ochrannou vrstvu, takže je vhodný i v případech, kdy po opakujících se zánětlivých onemocněních na kůži chybí tuková vrstva. Doporučovaný je také lidem se sklonem k postižení kůže při diabetu.

Hýčkejte svoji pokožku, ona vám to oplatí svou jemností, hebkostí, zářivým vzhledem a zdravím.

5.00 1
Hodnocení článku

Související články