Dokonalá epilace? Tady je pět důvodů, proč vyzkoušet IPL

Vydal redakce facestar | Publikováno 06.09.2017

zdroj: archiv firmy

Vypadá jako ze sci-fi, ale bát se ho nemusíte. Přístroj na domácí epilaci s pomocí pulsního světla je novinka, kterou může používat skoro každý.

1. Jedná se o osvědčenou metodu

S IPL, což je zkratka pro intenzivní pulsní světlo, pracují dermatologové na klinikách už dlouho; využívá se na ošetření akné, zmírnění pigmentových skvrn a taky na odstranění chloupků. Při metodě, které se někdy říká fotoepilace, se používá přístroj, který vysílá světelné záblesky – ty se "vychytávají" tam, kde je pigment (třeba v místě tmavého chloupku), a světlo se v těchto místech přeměňuje na teplo. To naruší cibulku chlupu a na daném místě jen tak něco znova nevyroste.

Bylo jen otázkou času, kdy se podobný přístroj objeví i v kompaktnější verzi vhodné na domácí použití. Braun Silk-expert IPL je splněným snem žen, které o sebe raději pečují samy nebo nechtějí utrácet obrovské částky na klinikách estetické dermatologie. Přitom je klinicky testovaný, takže se nemusíte bát, že by váš kožní lékař jeho používání neschválil. Nemá žádné nežádoucí účinky, případné reakce kůže se během několika dní vrátí do normálu.

2. Hodí se pro většinu tónů pleti

Chytrá mašinka je účinná na pěti ze šesti tónů pokožky. Navíc zvládá různě tmavé chlupy, nejen ty nejtmavší; a neplatí ani známá premisa, že odstín pleti a chloupků musí být velmi kontrastní, aby byla epilace účinná. Sensor přístroje je velmi citlivý a místa, kde je třeba epilovat, si snadno najde. Jediné, co záblesky zatím odstranit nedokážou, jsou zrzavé, velmi světlé, bílé nebo šedé chloupky.

3. Je vhodný i pro "citlivky"

Senzitivní pleť? Žádný problém. Braun Silk-expert IPL má tři nastavení intenzity: normální, jemnou a ultra jemnou, která se hodí pro první použití, na citlivé oblasti a také pro kůži, která se snadno podráždí. Navíc permanentně snižuje počet chloupků a omezuje jejich růst, takže ho budete potřebovat čím dál méně. A výrazný rozdíl poznáte už po čtyřech týdnech! Jeden strojek navíc dokáže vyprodukovat 300 000 záblesků, což je přibližně tolik, kolik využijete za dobu patnácti let při použití na celé tělo.

4. Využijí ho ženy i muži

Nejedná se o čistě dámskou záležitost, epilovat se s pomocí zařízení můžou i pánové. Na odstraňování vousů se sice nehodí, ale na hrudník, záda, paže, břicho nebo i nohy je perfektní. Ženy s ním mohou epilovat nohy, paže, podpaží, oblast bikin a také část obličeje pod lícní kostí. Jediná místa, kterým se všichni musí vyhnout, jsou vlasy, obočí, okolí očí, bradavky a genitálie.

5. Dá se používat i v létě

Na rozdíl od mnoha dalších metod na odstraňování chloupků si tahle novinka poradí i v letních měsících. Klidně ho používejte na opálenou kůži, sensor tónu pokožky jí intenzitu záblesků automaticky přizpůsobí a účinek bude perfektní. Jen pozor – přístroj nepoužívejte bezprostředně po opalování na sluníčku nebo v soláriu.

5.00 1
Hodnocení článku

Související články

soutěže

speciály