Dokureality Malé lásky vás vezme do porodnice i na sál krok za krokem!

Vydal Hana Kučerová | Publikováno 10.08.2017

zdroj: archiv TV Nova

Bude to bolet? Co se děje na porodním sále? Takové a tisíce dalších otázek kolují hlavou každé nastávající maminky. Předporodní kurzy ale ani zkušenosti kamarádek nejsou ale realita. Prožít porod na nečisto a získat odpověď na všechny otázky přesto jde.

Každou minutu, každou hodinu, každý den se narodí jedno dítě. A stejně tolik prvorodiček se stresuje z nevědomosti, co je na porodním sále čeká. Ano, každá může absolvovat jeden, nebo rovnou několik předporodních kurzů, nastudovat desítky příruček nebo se ptát gynekologa. Ale nastávající maminka nikdy nezíská takové informace, jako kdyby byla přímo u porodu a viděla nejen porod samotný, ale i emoce, stres a vše co se děje kolem. Každá přetlumočená informace je totiž už zkreslená. Zvláště ta od maminek, které mají porod už za sebou.

Přenos z porodního sálu

Jaké to je, přivést na svět nový život? Od sesterny po porodní sál, od příchodu maminky až po první slzy štěstí? Na to všechno i jiné otázky spojené s porodem našla odpovědi televize Nova. Natočila totiž unikátní dokument přímo z porodnice. Díky němu tak může každý vidět zblízka bez jakýchkoliv tabu nejen porod samotný, ale i to co prožívají lékaři nebo porodní asistentky.

Nejintimnější chvíle

Nový dokumentární reality pořad Malé lásky se objeví už 23. srpna na televizních obrazovkách TV Nova a pravidelně bude každou středu večer ukazovat intimní okamžiky nastávajících matek ve fakultní nemocnici Plzeň. V reálném prostředí tak třicet pět kamer zachytilo vše od sesterny po porodní sál, od příchodu maminky do porodnice i slzy štěstí, když dítě poprvé otevře oči. „Jsme velmi rádi, že si televize Nova vybrala pro tento úžasný projekt naší  nemocnici. V prvopočátku  k této myšlence  někteří zaměstnanci  přistupovali s obavami, ale průběh realizace dokázal přesvědčit,  že obavy byly zbytečné. Natáčení proběhlo bez komplikací, nikdo nebyl jakkoli omezován a vznikl krásný seriálový dokument, který osloví většinu z nás. Děkuji všem zaměstnancům naší porodnice a zároveň i mnohočlennému štábu TV Nova, všichni byli během natáčení profesionály na svých místech. Díky,” okomentoval celé natáčení ředitel nemocnice Václav Šimánek, který bere projekt jako unikátní dokument, který pomůže statisícům maminek. 

 

 

 

5.00 1
Hodnocení článku

Související články

soutěže

speciály